شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور موگرینی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی صنعت کتاب و نشر دنیا با حضور مقام های سیاسی کارش را شروع کرد.

شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور موگرینی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از اسپوتنیک، در مراسم افتتاحیه رسمی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، چیماماندا نگوزی آدیچی، نویسنده اهل نیجریه به همراه ماموکا باختادزا نخست وزیر گرجستان که سال جاری کشورش میهمان افتخاری نمایشگاه است از جمله چهره های حاضر بودند.

موگرینی که رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپاست در سخنانی کوتاه در افتتاحیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اتحادیه اروپا را یک ابرقدرت فرهنگی نامید و گفت: فرهنگ بخشی اساسی از سیاست خارجی ماست و ما در تعریف به عنوان اروپایی قدرت نرم هستیم اما هم اکنون که پیش از هر زمان دیگری بر اساس نیازمان در حال توسعه قدرت سخت خود شامل دفاع و استقلال استراتژیک خود هستیم، همچنان به کار خود به عنوان یک ابرقدرت فرهنگی در جهان ادامه می دهیم.

در نمایشگاه سال جاری فرانکفورت در مجموع 7500 غرفه از 110 کشور و منطقه به نمایش جدیدترین دستاوردهای خود در حوزه کتاب و نشر می پردازند که این رقم در مقایسه با آمار شرکت کنندگان سال گذشته حاکی از رشد سه درصدی است. همچنین بر اساس اعلام برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی، شمار نمایندگان نویسندگان مختلف از سراسر جهان نیز شش درصد افزایش یافته است.

این نمایشگاه که از حیث لحاظ تعداد ناشران و بازدیدکنندگان بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان محسوب می گردد سالانه میزبان حدود 286 هزار بازدیدکننده و بالغ بر چهارهزار رویداد فرهنگی است.

هفتادمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت از تاریخ 10 تا 14 اکتبر (18 تا 22 مهر) در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور موگرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور موگرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید