آمادگی فرانسه برای مخالفت با هرگونه تاخیر در روند برگزیت

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، یک مقام رسمی کاخ ریاست جمهوری فرانسه بر این باور است که پاریس آماده وتوی هرگونه درخواست غیر منطقی بریتانیا برای تاخیر در روند برگزیت خواهد بود.

آمادگی فرانسه برای مخالفت با هرگونه تاخیر در روند برگزیت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام رسمی کاخ الیزه روز سه شنبه گفت: فرانسه حاضر است تا هرگونه درخواست غیرمنطقی و بی معنای بریتانیا برای تاخیر برگزیت را رد کند. اگر درخواست بریتانیا برای به تاخیر انداختن برگزیت فاقد راه حل معینی برای خروج از بن بست فعلی باشد یا موجب تضعیف نهادهای اروپایی گردد، فرانسه قطعا آن پیشنهاد را رد خواهد نمود.

اظهارات این مقام ارشد فرانسوی در حالی است که بریتانیا میخواهد از اتحادیه اروپا بخواهد تا مهلت مذاکره بر سر توافق برگزیت را 3 ماه دیگر تمدید کند. ناکامی ترزا می نخست وزیر انگلیس در کسب حمایت و موافقت مجلس بر سر توافق برگزیت، آینده دولت وی را در معرض خطر جدی قرار داده است.

در حالی که انگلیس باید تا 9 روز دیگر رسما از اتحادیه اروپا خارج گردد، هنوز به درستی معین نیست سرنوشت برگزیت چه خواهد بود.

اظهارات این مقام کاخ الیزه، قاطع ترین موضع دولت فرانسه در مخالفت با تمدید مهلت مذاکرات برگزیت بوده است. اگر انگلیس نتواند تا 29 مارس به توافق نهایی بر سر برگزیت با اتحادیه اروپا دست یابد، در نهایت مجبور به خروج بدون نظم از این اتحادیه خواهد شد.

این مقام فرانسوی در پاسخ به سئوالی درباره احتمال وتوی پیشنهاد انگلیس درباره برگزیت گفت: این یک سناریوی احتمالی است، بله، اگر شرایط برای تمدید مذاکرات مورد توافق و قبول نباشد، این پیشنهاد رد خواهد شد.

هرگونه تمدید مذاکرات برگزیت باید به تصویب همه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا برسد.

مشاور ارشد ماکرون رئیس جمهور فرانسه اضافه کرد: پاریس هرگونه درخواست برای تمدید مذاکرات برگزیت را بر اساس 2 معیار خواهد سنجید: آیا این طرح معتبری از سوی بریتانیا است که بتواند حمایت اکثر نمایندگان مجلس انگلیس را کسب کند و دوم اینکه طرح پیشنهادی چه تاثیری بر نهادهای اروپایی خواهد داشت؟

سخنگوی نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه گفته است که ترزا می نامه ای را برای دونالد تاسک رئیس شورای اروپا نوشته و در آن خواهان تاخیر در روند برگزیت شده است.

ترزا می پیش از این به نمایندگان مجلس انگلیس گفته بود که اگر توافق برگزیت مورد تصویب قرار نگیرد، خواهان به تاخیر افتادن خروج از اتحادیه اروپا تا خاتمه ژوئن حواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمادگی فرانسه برای مخالفت با هرگونه تاخیر در روند برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی فرانسه برای مخالفت با هرگونه تاخیر در روند برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید