آیا باید با طراحی عجیب دوربین آیفون های 2019 کنار بیاییم؟

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، آیفون های 2019 حدود 4 ماه دیگر معرفی می شوند و بر اساس شایعات و تصاویر منتشرشده، با اطمینان زیادی می توانیم در خصوص طراحی آن ها اظهارنظر کنیم. یکی از مواردی که در انواع و اقسام گزارش ها تکرار می گردد، موضوع بزرگ بودن برجستگی دوربین در آیفون های جدید است که با واکنش منفی بسیاری از کاربران هم روبرو شده است.

آیا باید با طراحی عجیب دوربین آیفون های 2019 کنار بیاییم؟

اگرچه هنوز این موضوع رسماً تایید نشده، ولی با توجه به حجم گزارش هایی که در خصوص این ویژگی منتشر شده، باید بگوییم که ظاهراً متأسفانه وجود چنین مشخصه ای صحت دارد. بر اساس این گزارش ها و تصاویری که ارائه شده، جانشین آیفون XS و XS مکس از دوربین سه گانه بهره می برند که سومین دوربین از نوع اولترا واید خواهد بود و دست کاربر را برای عکاسی از مناظر مختلف بازتر می نماید. همچنین جانشین آیفون XR هم ظاهراً از دوربین دوگانه بهره می برد که دوربین ثانوی از نوع تله فوتو است.

تمام این ویژگی ها بر روی کاغذ بسیار جذاب به نظر می رسند اما وقتی که وسعت برجستگی این دوربین ها را می بینید، احتمالاً این جذابیت تا حد زیادی فروکش می نماید.

به نظر می رسد که تیم طراحان اپل چشم عنکبوت را در نظر داشته اند و خواسته اند که این نوع شکل و شمایل را برای دوربین ها پیاده نمایند. بر اساس رندرها و تصاویری که از قالب های فلزی این گوشی ها منتشر شده، اندازه برجستگی دوربین آن ها حدود دو برابر برجستگی آیفون XS است که البته آن هم اصلاً کوچک و ظریف نیست. کاربرانی که به استفاده از قاب و کاور علاقه ای ندارند، می گویند که چنین برآمدگی بزرگی برای گذاشتن آیفون در جیب مشکل زا می گردد و علاوه بر این، وقتی که آن را بر روی میز می گذارید، به صورت تخت قرار نمی گیرد.

البته بیشتر کاربران برای گوشی های خود-به خصوص آیفون های گران قیمت-از قاب محافظ استفاده می نمایند و برای این دسته از افراد، برجستگی زیاد مربوط به دوربین ها چندان احساس نمی گردد. در هر صورت، به نظر می رسد که اپل می داند بخش اعظمی از کاربران آیفون ها از قاب های محافظ استفاده می نمایند و به همین خاطر به طور کلی موضوع حذف برجستگی دوربین را کنار گذاشته است و در عوض آن را به یک ویژگی شاخص طراحی آیفون های 2019 تبدیل نموده است.

در همین رابطه می توان این بحث را مطرح نمود که چنین کاری، رویکرد هوشمندانه ای است. اپل علاقه زیادی به ارائه ویژگی های خاص دارد؛ ویژگی هایی که باعث می شوند مدل های مختلف آیفون سریعاً توسط افراد مختلف مورد شناسایی قرار بگیرند. یکی از دلایلی که اپل برای آیفون X به بهره گیری از بریدگی نمایشگر روی آورد، همین موضوع است. با وجود این بریدگی، فقط با یک نگاه به نمایشگر می فهمیدیم که شخص موردنظر حدود 1000 دلار برای خرید گوشی هزینه نموده است. حالا این برجستگی غول پیکر هم می تواند کارکردی مشابه داشته باشد.

از طرفی دیگر، وجود این برجستگی می تواند به عنوان نشانه ای برای تقلای اپل برای نوآوری در زمینه گوشی های هوشمند قلمداد گردد. احتمالاً می دانید که فروش آیفون ها دیگر به اندازه گذشته نیست زیرا کاربران مدت طولانی تر از گوشی های خود استفاده می نمایند. آخرین نوآوری مهم اپل، فناوری Face ID بوده است که البته نمی توانیم جذابیت آن را کتمان کنیم. از بین مهم ترین ویژگی های آیفون های جدید هم می توانیم به تراشه قدرتمند A13 و امکان شارژ بی سیم دوطرفه اشاره کنیم که البته ویژگی های پر زرق وبرقی نیستند. به همین خاطر، اپل امیدوار است که این دوربین ها بتوانند توجه کاربران را جلب نمایند.

در نهایت برای اینکه بتوانیم با قاطعیت در خصوص طراحی آیفون های 2019 اظهارنظر کنیم، خیلی زود است. اما در نهایت به نظر می رسد که شاهد طراحی جذابی نخواهیم بود. ضمناً اگر هم از این برجستگی غول پیکر یا فقدان ویژگی های نوآورانه در آیفون های جدید ناراضی هستید، خبر خوب این است که کیفیت گوشی ها در چند سال اخیر بهبود قابل توجهی داشته است و به احتمال زیاد گوشی قدیمی شما تا حداقل یک یا دو سال دیگر هم جوابگوی نیازهایتان خواهد بود.

منبع: Gizmodo

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیا باید با طراحی عجیب دوربین آیفون های 2019 کنار بیاییم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا باید با طراحی عجیب دوربین آیفون های 2019 کنار بیاییم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید