اتصال سنندج به راه آهن سراسری در سال آینده

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، استان کردستان به لحاظ برخورداری از آزادراه و بزرگراه و حتی راه های اصلی و روستایی جزو استان های محروم کشور به شمار می رود و شاید این موضوع باعث شده است که پیگیری و تسریع در تکمیل پروژه های حوزه راه از مهم ترین جزئیات سفر استانی مسئولان به یکی از غربی ترین استان های کشور باشد.

اتصال سنندج به راه آهن سراسری در سال آینده

وبلاگ توسعه دهنده ها - مریم سرخوش : براین اساس بازدید از گردنه صلوات آباد سنندج در محور بزرگراهی سنندج - همدان، کریدور ارتباطی میاندوآب - کرمانشاه حد فاصل سنندج - کامیاران همچنین بازدید از قطعات در دست اجرای پروژه بزرگ راه آهن همدان - سنندج از برنامه های سفر استانی محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، به کردستان بود. سفری که نویدبخش اتصال سنندج به راه آهن سراسری تا سرانجام سال آینده پس از 15 سال انتظار مردم این استان شد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان با اشاره به تسریع در اجرای پروژه راه سازی گردنه صلوات آباد اظهار کرد: 25 کیلومتر از بزرگراه سنندج - همدان در گردنه سخت گذر صلوات آباد واقع شده است و با وجود 5 تونل، عملیات ساخت و تکمیل این طرح با کندی پیش می رود. تکمیل این بزرگراه از 2 سال قبل شروع شده است و سال گذشته هم در سفر دکتر نوبخت مورد بازدید نهاده شد.

حسین فیروزی با بیان این که دستور تامین اعتبار ریالی مورد احتیاج بزرگراه سنندج - همدان روز گذشته صادر شد، مطرح نمود: این طرح تا سرانجام سال اقتصادی 98 (تیر 99) به سرانجام می رسد.

فیروزی درباره راه آهن سنندج - همدان نیز مطرح نمود: قول تکمیل این خط آهن وعده ای بود که نوبخت در سفر استانی سال گذشته از سوی دولت به مردم داده بود و تاکید ویژه ای هم بر تسریع و تکمیل آن داشت. وی اعلام کرد: در قانون بودجه سال جاری 50 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته بود و با توجه به پیگیری های رئیس سازمان برنامه و بودجه به 180 میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد. همچنین معاون رئیس جمهوری از اختصاص اعتبار ویژه 320 میلیارد تومانی به این پروژه و اتصال سنندج به راه آهن سراسری تا سرانجام سال آینده اطلاع داد.

فیروزی با بیان این که زیرسازی و ریل گذاری از دو طرف همدان به سنندج و سنندج به همدان به صورت جدی شروع شده و با شتاب در حال اجرا است، اظهار کرد: این راه آهن از مطالبات مردم کردستان بوده و برای تکمیل این پروژه 140 کیلومتری روز گذشته تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی امضا شد.

کلنگ ساخت 3 هزار واحد مسکونی برای محرومان استان از محل اعتبارات دولتی، بازدید از سد سیازاخ، بازدید از سد آزاد، استخر ذخیره، نیروگاه و سامانه انتقال آب این سد نیز از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهوری به کردستان بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "اتصال سنندج به راه آهن سراسری در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال سنندج به راه آهن سراسری در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید