ادعای پمپئو: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستیم

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه بیان کرد که مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا همزمان با افزایش تنش میان واشنگتن و تهران پس از دیدار با ایگنازیو کاسیس همتای سوئیسی خود برای مذاکره در باره ایران ادعا کرد که واشنگتن آماده مذاکره با ایران بدون پیش شرط است.

ادعای پمپئو: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستیم

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، وزیر خارجه آمریکا در عین حال اضافه نمود: ما فشارها را بر ایران همچنان ادامه می دهیم.

وزیر خارجه سوئیس نیز در سرانجام این دیدار گفت که کشورش میخواهد میان ایران و آمریکا میانجیگری کند.

مایک پمپئو در حالی صحبت از مذاکره بدون پیش شرط با ایران نموده که پیش از این 12 شرط در سال گذشته برای مذاکره با ایران معین نموده بود و با ایستادگی جمهویر اسلامی ایران اعلام نموده که بدون پیش شرط آماده مذاکره است.

قبل از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در ژاپن آمادگی خود را برای مذاکره با ایران اعلام نموده و گفته بود: من واقعاً فکر می کنم ایران به دنبال یک توافق است. به نظر من این نشان دهنده هوشمندی آنها است و من فکر می کنم احتمال تحقق این مسئله وجود دارد.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا نوشت: عمل و نه حرف نشان خواهد که آیا نیت واقعی دونالد ترامپ همین است.

با اینکه سوئیس به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در ایران، قبلاً نیز میان دو کشور میانجیگری نموده، اما معین نیست که آیا پمپئو در پی دریافت یاری ویژه ای از سوئیس بیش از آن چیزی است که تاکنون برای حمایت از شهروندان آمریکایی بازداشت شده در جمهوری اسلامی انجام داده است.

مقام های دولت ترامپ گفته اند که از هرگونه کوشش برای آزادی دست کم پنج شهروند آمریکا و 2 فرد دارای مجوز اقامت دائم در این کشور که در ایران زندانی هستند، استقبال خواهند کرد. دیدار پمپئو از سوئیس دومین مرحله از سفر دوره ای وی به چهار کشور اروپایی است که در آن کوشش می نماید به سران این کشورها اطمینان بخشد که دولت ترامپ خواهان جنگ نیست.

پمپئو در باره دیدار از سوئیس گفت که قصد ندارد در باره چگونگی تماس با ایران گفت و گو کند و در باره علت سپری کردن سه روز در برن پایتخت سوئیس نیز اضافه نمود که به شدت به پنیر و شکلات علاقه دارد.

این در حالیست که آخرین سفر وزیر امور خارجه آمریکا به سوئیس به بیش از 20 سال پیش بازمی شود. پمپئو روز دوشنبه از سوئیس به هلند و سپس برای پیوستن به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دیدار رسمی از بریتانیا، به لندن خواهد رفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادعای پمپئو: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای پمپئو: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید