اعلام آمادگی سرکنسول ترکیه برای همکاری این کشور در حوزه سلامت

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سرکنسول ترکیه در مشهد طی دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر آمادگی کشور متبوعش برای همکاری در عرصه پزشکی به ویژه در حوزه گردشگری سلامت تاکید نمود.

اعلام آمادگی سرکنسول ترکیه برای همکاری این کشور در حوزه سلامت

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سیامک زارعی با بیان این مطلب اضافه کرد: ایران و ترکیه به عنوان دو همسایه می توانند در تمام زمینه ها از جمله حوزه های درمانی، پژوهشی، آموزشی و علمی همکاری نمایند.

او اضافه کرد: سرکنسول ترکیه طی دیدار با محمدرضا دارابی در مشهد پیشنهاد همکاری در طرحهای مشترک پژوهشی، برگزاری دوره های آموزشی، تبادل پزشک متخصص، دانشجو، استاد و نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات و امکانات کشورش متبوعش را به خصوص در حوزه گردشگری سلامت عنوان کرد.

سرکنسول ترکیه در مشهد نیز در این دیدار گفت: ترکیه در سالهای اخیر پیشرفت بسیار خوبی در زمینه گردشگری سلامت داشته است. این پیشرفت احتیاج به برنامه ریزی و تامین زیرساختها در زمینه ارتقاء استاندارهای بیمارستانی، بهبود کیفیت آنها و پیگیری و آمادگی در قانون و مقررات دارد.

محمت فرهان یورولماز اضافه کرد: همچنین در این مدت به منظور دست یافتن به رتبه بالا در گردشگری سلامت سرمایه گذاریهای بسیاری در ترکیه اجرا شده است. با توجه به تعاملات بسیار مناسب ایران و ترکیه و همچنین توانمندیهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ترکیه آمادگی کامل برای سرمایه گذاری و انتقال تجربیات را در این حوزه دارد.

هم اکنون ایران از مقاصد بزرگ گردشگری سلامت در منطقه است. کشورهای همجوار مانند عراق، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات گردشگری سلامت در ایران هستند. بر اساس برآوردها سالانه افزون بر 200 هزار گردشگر سلامت وارد ایران می شوند و در این میان خراسان رضوی با جاذبه ها و ظرفیتهای مختلف در جذب گردشگر سلامت پیشگام است.

سالانه افزون بر 150 هزار گردشگر سلامت در کلینیکها و مراکز درمانی مشهد پذیرش و درمان می شوند. این گردشگران از خدمات مراکز درمانی سرپایی نظیر درمانگاههای تخصصی چشم، درمان ناباروری، زیبایی، پوست، ژنتیک و مراکز جراحی محدود و نیز مراکز تشخیصی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه و فیزیولوژی بهره می گیرند. گروهی از گردشگران سلامت نیز در بیمارستانهای مشهد از خدمات بستری بهره مند می شوند که این تعداد از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 10 هزار نفر برآورد می گردد.

همچنین 80 درصد جمعیت 6،5 میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع شده است و بقیه این جمعیت توسط دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی گناباد، سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه و تربت جام خدمات رسانی می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر کشور 7500 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص در مناطق زیر پوشش خود دارد. این دانشگاه همچنین رتبه دوم فناوری را در ایران به خود اختصاص داده و تاکنون به همت اعضای هیات علمی، داروها و نانو داروهای مختلف در مشهد فراوری شده است. 32 بیمارستان دانشگاهی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی خدمات ارائه می دهد.

منبع: میراث آریا

به "اعلام آمادگی سرکنسول ترکیه برای همکاری این کشور در حوزه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی سرکنسول ترکیه برای همکاری این کشور در حوزه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید