بحث تخصیص آب استان کردستان یک مطالبه جدی است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، کامران خرم شامگاه پنج شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان که با حضور محمد حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در سنندج برگزار گردید، اظهارداشت: پیگیری اعتبارات برای تکمیل سدها و شبکه های پایاب جهت بهره برداری حداکثری از این ظرفیت ها و پیگیری تخصیص آب استان در بخش های مختلف از اولویت برنامه کاری این شرکت است.

بحث تخصیص آب استان کردستان یک مطالبه جدی است

وی اضافه کرد: توجه به مسائل زیست محیطی و ارزش اضافه نموده آب، اجرای طرح های آبرسانی بلند مدت برای شهرهای قروه، دهگلان، کامیاران، بیجار و مریوان و توجه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای انعقاد قرارداد در راستای اجرای پروژه های این حوزه را از دیگر برنامه های این شرکت عنوان نمود.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: متاسفانه با وجود این همه منابع آبی که در اختیار داریم 65 درصد احتیاج خود را از منابع زیرزمینی تامین نموده ایم طی چند سال گذشته که همین امر لطمات جبران ناپذیری را به کردستان وارد نموده و احتیاج به تغییر نگرش در تامین منابع آبی مورد احتیاج است.

خرم با بیان اینکه کار تیمی و گروهی در راستای توسعه جانبه کردستان بسیار تاثیرگذار است، یادآور شد: هزینه های بسیار زیادی برای بهره برداری از سدهای این استان شده که احتیاج است با یک کار گروهی از اهداف اجرایی آن بهره لازم را ببریم.

وی اعلام کرد: متاسفانه به دلیل مسائل مالی نتوانسته ایم در راستای ایجاد خطوط انتقال آب و اجرای پروژه های تعریف شده برای پایین دست سدها کار مناسبی را صورت دهیم که امیدواریم با تامین منابع مالی این پروژه ها را به اتمام برسانیم.

لازم به ذکر است در سرانجام این مراسم از زحمات اقبال شاه نظری تقدیر و کامران خرم به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای استان کردستان معرفی و منصوب شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بحث تخصیص آب استان کردستان یک مطالبه جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحث تخصیص آب استان کردستان یک مطالبه جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید