بخش خصوصی باید وارد حوزه های مختلف علمی گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تهران - خبرنگاران - دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که باید بخش خصوصی و غیر دولتی به حوزه های مختلف علمی به خصوص زیست فناوری وارد گردد.

بخش خصوصی باید وارد حوزه های مختلف علمی گردد

به گزارش روز یکشنه وبلاگ توسعه دهنده ها از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی پس از بازدید از آخرین دستاوردها و توانمندی های پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی، اعلام کرد: انتظار ما این است که جهاد دانشگاهی بیش از هر زمانی در شرایط کنونی کشور نقش آفرینی و طرح های خود را در زمینه های مختلف به ما ارائه کند.

وی با اشاره به ضرورت همکاری های بیشتر جهاد دانشگاهی و معاونت علمی، گفت: برای اجرای پروژه های مشترک که مورد احتیاج کشور است، محدودیت اقتصادی و بودجه ای نداریم و به وسیله معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی می توانیم منابع اقتصادی این پروژه ها را تامین کنیم.

به گفته قانعی، ورود ستاد به حوزه دارو پیروز بود و کشورمان در حوزه های مختلف علوم و تحقیقات تجربیات خوبی کسب نموده است؛ اما باید کوشش کنیم تا بخش های غیردولتی و خصوصی بیش از گذشته در توسعه بخش های مختلف علمی کشور ورود پیدا نمایند.

حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی نیز در این دیدار، گفت: فعالیت های تحقیقاتی در گروه های پژوهشی جهاد دانشگاهی تا مرز فراوری فناوری نیز پیش رفته است و خدمات تخصصی این گروه ها به صورت حرفه ای به جامعه ارائه می گردد.

همچنین در حاشیه این بازدید در مورد راه اندازی شبکه مجازی بانک های ژنی کشور نیز مذاکراتی صورت گرفت. با توجه به اینکه زیرساخت راه اندازی این شبکه در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وجود دارد، مقرر شد برای تکمیل و ارتقاء این زیرساخت ها همکاری های لازم بین مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گیرد.

علمی ** 1201 **1485

منبع: ایرنا

به "بخش خصوصی باید وارد حوزه های مختلف علمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش خصوصی باید وارد حوزه های مختلف علمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید