برخورد پلیس با باندهای بچه ها کار و خیابان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، وزیر کشور از برخورد پلیس با باندهای بچه ها کار و خیابانی خبر داد.

برخورد پلیس با باندهای بچه ها کار و خیابان

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه یکصد و بیستمین جلسه شورای اجتماعی که با موضوع طرح ساماندهی بچه ها کار برگزار گشت، اظهار کرد: موضوع در دستورکار امروز شورا، بررسی گزارش عملکرد دستگاه های مختلف در حوزه ساماندهی بچه ها کاری که در خیابانها مشغول به کار هستند، بود.

وی ادامه داد: دو سال پیش درباره این موضوع در یک جلسه ای تصمیم گیری و مقرر شد با رویکرد ساماندهی، حفاظت و صیانت از این بچه ها دستگاه های متولی مجموعه ای از اقدامات را انجام دهند. متاسفانه گزارش هایی که ما از بچه ها کار خیابانی داریم نشان می دهد در وضعیت های نامناسب و در جاهای نامطلوبی زندگی می کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: باندها و افرادی هستند که از اینها سوءاستفاده می کنند و نوعی استثمارشدگی درباره آنها احساس می شود. با ارزیابی های اجرا شده مشخص شد که بخش زیادی از آنها اتباع خارجی و تعدادی از آنها نیز از هموطنان مان هستند.

رحمانی فضلی اضافه کرد: در تصمیمات قبلی گفته بودیم که بچه ها کار باید تحت حمایت های لازم چه از نظر حرفه آموزی و چه از نظر آموزش و درمان واقع شوند و کسانی هم که خانواده ندارند مورد حمایت کمیته امداد و بهزیستی قرار بگیرند. یعنی تمام عوامل و شرایط برای ساماندهی فراهم بوده است امروز در گزارش هایی که داده شد، روند کار مطلوب است.

وی بیان کرد: کماکان با مواردی ازجمله ورود بچه ها از افغانستان و حضور آنها در خیابانها، روبرو هستیم که مقرر شد شرایط را با سفارت افغانستان درمیان بگذاریم اکثر اینها غیرقانونی هستند و اگر همکاری از طرف آنها صورت بگیرد حتما باید این بچه ها را ساماندهی کنیم.

وزیر کشور توضیح داد: در غیر اینصورت آنها به عنوان افرادی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده اند با عدم رعایت تعهدهایی که دارند، ما مجبور می شویم اینها را عودت دهیم که این کار را خواهیم کرد. این به نفع آنها هم هست زیرا در شرایط نابسامان زندگی آنها بخصوص وقتی در دست باندهایی گرفتارشوند، بسیار بد خواهد بود.

رحمانی فضلی اعلام کرد: مقرر شد نیروی انتظامی با این باندها برخورد جدی داشته باشد و قوه قضاییه هم هماهنگی های لازم را انجام دهد. شهرداری در تامین مکان نگهداری باید تلاش بیشتری داشته باشد و بهزیستی به عنوان متولی اصلی این موضوع باید تمام هماهنگی لازم را به عمل بیاورد و استاندار تهران نیز با برگزاری جلساتی موضوع را پیگیری کند.

وزیر کشور تاکید کرد: هیچکدام از مردم و مسئولان راضی نیستند تا افرادی در خیابان ها به جای اینکه درس بخوانند و مشغول حرفه آموزی و یا در کنار خانواده خود باشند در خیابان ها باشند.

به گفته وی؛ البته در گزارشی که به ما ارائه شد حدود 80درصد این افراد، اتباع بیگانه هستند و امیدواریم شئونات این افراد حفظ شود و از حقوقشان صیانت و به نوعی ساماندهی شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "برخورد پلیس با باندهای بچه ها کار و خیابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد پلیس با باندهای بچه ها کار و خیابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید