بیست و ششمین نشست گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن در تهران برگزار گردید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، بیست و ششمین نشست گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن به ریاست عراقچی و همتای ژاپنی امروز (شنبه) در تهران برگزار گردید.

بیست و ششمین نشست گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن در تهران برگزار گردید

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ توسعه دهنده ها، بیست و ششمین نشست گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن به ریاست تاکئو موری معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در محل وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار گردید.

در این نشست، گفت و گوهای صریحی در مورد روابط دوجانبه و راه های گسترش آن انجام شد و طرفین در مورد تحولات مربوط به برجام و اوضاع منطقه خلیج فارس و آسیای غربی با یکدیگر بحث و گفتگو کردند.

معاونان وزرای خارجه دو کشور همچنین با اشاره به اهمیت سفر اخیر آبه شینزو نخست وزیر ژاپن به تهران، علاقمندی خود را برای ادامه مشورت های عالیرتبه سیاسی ابراز کردند.

به گزارش فارس، معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن همچنین امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد و گفت که توکیو برای روابط با تهران و تداوم رایزنی ها اهمیت زیادی قائل است.(اینجا بخوانید)

کنجی یامادا معاون وزیر امور خارجه ژاپن نیز دیگر مقام ژاپن بود که اخیرا با سفر به تهران با عراقچی دیدار نموده بود. او چهارشنبه 9 مرداد در تهران با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

در این ملاقات معاون سیاسی وزیر امور خارجه ضمن مثبت ارزیابی کردن سفر اخیر شینزو آبه به کشورمان، از حسن نیت دولت ژاپن برای تقویت روابط دو کشور و کاهش تنش در منطقه خاورمیانه استقبال و مواضع کشورمان را در قبال برجام تشریح و خواهان برداشتن گام های عملی اعضای برجام برای حفظ این توافق شد.

معاون وزیر امور خارجه ژاپن نیز در این دیدار بر اهمیت روابط حسنه دو کشور تاکید و گفت: علی رغم محدودیت های موجود، توکیو به دنبال افزایش دامنه همکاری های خود با ایران در حوزه های مختلف از جمله در حوزه های سلامت، محیط زیست و مقابله با بلایای طبیعی است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بیست و ششمین نشست گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن در تهران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیست و ششمین نشست گفت وگوهای سیاسی ایران و ژاپن در تهران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید