تشدید تدابیر امنیتی در منطقه سبز بغداد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، منابع خبری عراقی از تشدید تدابیر امنیتی در منطقه سبز در مرکز بغداد خبر دادند.

تشدید تدابیر امنیتی در منطقه سبز بغداد

شماری از نیروهای ویژه و دستگاه مبارزه با تروریسم برای مقابله با وقوع هرگونه حمله احتمالی به طور گسترده در ورودی های منطقه سبز مستقر شده اند.

به گفته منابع امنیتی عراقی، استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف منطقه سبز که شماری از دفاتر سازمان ها و نهادهای بین المللی و سفارت آمریکا و تعدادی از ساختمان های حکومتی مهم عراق در آنجا واقع است، برای جلوگیری از هرگونه حمله احتمالی به مراکز دیپلماتیک و شهروندان عراقی اجرا شده است.

این تدابیر از روز پنجشنبه آغاز و از شب گذشته درسایه جشن سال نوی میلادی با استقرار نیروها و خودروهای نظامی در اطراف منطقه سبز تشدید شد.

سفارت آمریکا در بغداد پنج روز پیش در اقدامی نمایشی از واگذاری 30 خودروی زرهی به ارتش عراق برای کمک به تامین منطقه سبز بغداد خبر داد.

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق ششم دی ماه گفت که شرایط در بغداد امن است و نیروهای امنیتی استقرار خود را تقویت کرده اند.

وی افزود که هیچ تهدیدی علیه اهداف حیاتی یا مراکز دیپلماتیک در بغداد وجود ندارد.

منطقه سبز در مرکز بغداد که تعدادی از دفاتر و سازمان ها و آژانس های کشورهای خارجی و سفارت آمریکا و همچنین برخی ساختمان های مهم حکومتی عراق در آنجا واقع شده است، به تازگی شاهد حمله ای راکتی بود و شلیک این راکت ها و واکنش سامانه های موشکی سفارت آمریکا به آن، مردم را نگران و هراسان کرد.

گروهی از مسئولان، سیاستمداران و سران احزاب و گروههای مقاومت عراقی حمله به مراکز دیپلماتیک را محکوم و چنین اقداماتی در این برهه زمانی را حرکت مشکوک با هدف فتنه انگیزی و برهم زدن اوضاع عراق توصیف کرده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تشدید تدابیر امنیتی در منطقه سبز بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تدابیر امنیتی در منطقه سبز بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید