توصیه هایی برای سلامت قلب قبل از پیاده روی اربعین

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، یک پزشک متخصص قلب و عروق به افرادی که قصد رفتن به پیاده روی اربعین را دارند، توصیه کرد که قبل از سفر حتما نکات بهداشتی و پزشکی را به ویژه درباره سلامت قلبشان، رعایت کنند.

توصیه هایی برای سلامت قلب قبل از پیاده روی اربعین

دکتر احسان جمشیدیان، متخصص قلب و عروق به وبلاگ توسعه دهنده ها می گوید: افرادی که دچار بیماری های زمینه ای (فشارخون بالا، دیابت، چربی خون، سرطان) هستند، افرادی که اضافه وزن دارند و افراد سیگاری، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سکته قلبی هستند بنابراین، توصیه می شود که این افراد قبل از پیاده روی اربعین نکات بهداشتی و پزشکی را رعایت کنند و با مراجعه به پزشک، از سلامت قلب خود اطمینان حاصل کنند.

او اضافه می کند: اما در عین حال، همه ساله بعد از ایام اربعین، تعدادی از زائران را معاینه می کنم که در طی پیاده روی اربعین، دچار عارضه قلبی شده اند. اکثر این زائران کسانی هستند که قبلا هیچ گونه سابقه قلبی نداشته اند و بعد از یک پیاده روی سنگین جسمی، دچار سکته قلبی شده اند. به همین دلیل، خوب است زائران با رعایت نکات بهداشتی و پزشکی از بروز بیماری های قلبی در سفر جلوگیری کنند.

*توصیه های دکتر احسان جمشیدیان را بخوانید:

  • اگر در راه رفتن سریع و فعالیت، دچار تنگی نفس یا درد سینه می شوید این یک علامت هشدار است. حتما قبل از سفر به کلینیک قلب مراجعه کنید.
  • اگر دیابت، فشارخون و یا سابقه بیماری قلبی دارید، حتما قبل از سفر با پزشک معالج تان برای تنظیم داروها مشورت کنید.
  • بهتر است با توجه به پیاده روی سنگین، قبل از سفر یک نوار قلب بگیرید و از سلامت و توانایی قلب خود مطمئن شوید.
  • چند روز قبل از شروع سفر، مسافتی را همه روزه پیاده روی کنید تا آمادگی جسمی لازم حاصل شود.
  • آب زیاد مصرف کنید و استراحت کافی داشته باشید.
  • چنانچه در طی پیاده روی اربعین دچار درد سینه و یا نفس کم آوردن شدید، اصرار به ادامه راستا نکنید و به اولین مرکز پزشکی مراجعه کنید.

دکتر جمشیدیان می گوید: بسیاری از نشانه های حمله قلبی به طور تدریجی، بروز می کند اما نشانه های حمله های قلبی گاهی هم ناگهانی و شدید است. درهرحال احساس سنگینی و درد در قفسه سینه بعد از فعالیت و یا مصرف غذا، درد در قفسه سینه و سردل که به پشت یا کتف ها منتشر شود، تعریق سرد و تهوع و در برخی از موارد هم تنگی نفس برخی از علائم حمله های قلبی است.

به گفته کارشناسان بهداشتی و پزشکی، 50 درصد مرگ و میرها در ایران، به دلیل ابتلا به بیماری های قلبی است، بیماری های قلبی عروقی، اولین عامل مرگ و میر در کشور است و سن سکته های قلبی نیز در سال های اخیر کاهش یافته است.

  • مجله قلب
منبع: همشهری آنلاین

به "توصیه هایی برای سلامت قلب قبل از پیاده روی اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای سلامت قلب قبل از پیاده روی اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید