جذب سرمایه گذار و افزایش فراوری در سمنان مقدم بر اشتغال زایی است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، حشمت الله عسگری ظهر یکشنبه در کارگروه اقتصادی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری بابیان اینکه جذب سرمایه گذار و افزایش فراوری مقدم بر اشتغال زایی است، تأکید کرد: سمنان دارای ظرفیت های عظیم فراوری است که با سرمایه گذاری بر روی آن ها می توانیم در راستای توسعه اقتصادی گام های اساسی برداریم.

جذب سرمایه گذار و افزایش فراوری در سمنان مقدم بر اشتغال زایی است

وی بابیان اینکه اجرای طرح های اقتصادی در سمنان باید متناسب با ظرفیت ها باشد، تأکید کرد: احصاء ظرفیت های هر منطقه و تهیه طرح های سرمایه گذاری در زمره رسالت هایی است که فرمانداران و بخشداران باید درباره آن توجه ویژه ای داشته باشند.

ضرورت احصاء ظرفیت های هر منطقه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه در راستای جذب سرمایه گذار، می بایست طرح های مطالعاتی و آمایش سرزمین مدنظر مسئولان شهرستانی و محلی قرار گیرد، بیان نمود: جذب سرمایه گذار در بخش هایی که توانمندی های خوبی در آن ها وجود دارد، یک اولویت است.

عسگری بابیان اینکه ظرفیت های اقتصادی هر منطقه از استان سمنان با دیگر مناطق متفاوت است، بیان نمود: احصاء این توانمندی های استان مانند معدن، گردشگری، صنعت، کشاورزی، صنایع تبدیلی، توریست ورزشی، درمانی، معنوی و طبیعی و ... می تواند راهگشای جذب سرمایه گذار باشد.

وی با اشاره به اهتمام ویژه مسئولان در راستای جذب سرمایه گذار، اضافه نمود: سرمایه گذاری باید در سطح استان درزمینه هایی صورت گیرد که به توسعه، فراوری و اشتغال بینجامد وگرنه این امر بی فایده خواهد بود.

فقدان آمار از ظرفیت های سرمایه گذاری

معاون استاندار سمنان، سرمایه گذاری را یکی از اولویت های استانداری در راستای ارتقای فراوریات و توسعه اقتصادی دانست و تأکید کرد: نهادهای اجرای استان سمنان باید در راستای جذب سرمایه گذار کوشش ویژه ای داشته باشند.

عسگری بابیان اینکه آمار دقیق و موثقی از ظرفیت های اقتصادی مناطق مختلف استان سمنان وجود ندارد، تأکید کرد: این یک ضعف است که باید با کوشش بیشتر در راستای رفع کردن آن اقدام کنیم.

وی اضافه نمود: برای اجرای طرح های توسعه ای و جذب سرمایه گذار احتیاجمند آمار، اطلاعات، بسته های سرمایه گذاری که در آن ها مزیت ها، زیرساخت ها، بازارها، فراوریات و ظرفیت ها معین شده باشند احتیاج است که در این زمینه در سطح استان سمنان باید اقدامات بیشتری را صورت داد.

معاون امور اقتصادی استاندار سمنان در ادامه خواهان توجه بیشتر مسئولان شهرستانی به مقوله آمارها و شفافیت سازی در راستای ظرفیت های شهرستان های هشت گانه استان شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جذب سرمایه گذار و افزایش فراوری در سمنان مقدم بر اشتغال زایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب سرمایه گذار و افزایش فراوری در سمنان مقدم بر اشتغال زایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید