جزئیات برنامه درسی رشته مربیگری کسب و کار تصویب شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، جزئیات برنامه درسی رشته مربیگری کسب و کار در جلسه شورای تحول و ارتقای علوم انسانی به تصویب رسید.

جزئیات برنامه درسی رشته مربیگری کسب و کار تصویب شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ توسعه دهنده ها، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 172 شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست غلامعلی حداد عادل در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.

در این جلسه با تأکید بر اسلامی بودن منابع و سرفصل های رشته مربیگری کسب وکار، روزآمدی و کارآمدی هم به عنوان یکی دیگر از خصوصیات این سرفصل ها و برنامه ها مورد تأکید نهاده شد.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهاد های خود پرداختند که اهم آن می توان به توجه به تفکیک اخلاق و آداب کسب وکار، اهمیت آداب کسب وکار در تاریخچه تمدن اسلامی ایرانی، استفاده بیشتر از منابع نگاشته شده به زبان فارسی، استفاده از میراث عرفان اسلامی و شیعی در زمینه تعامل میان افراد و ادغام سرفصل حقوق کسب وکار با سرفصل فقه کسب وکار اشاره نمود.

از دیگر نظرات و پیشنهاد های اعضا نیز می توان به توجه به مبانی اخلاقی موضوع کسب وکار از منظر معارف اسلامی و تشریح تفاوت این مبانی با مبانی رایج در نظام سرمایه داری، خودداری از افراط در اسلامی سازی سرفصل ها، توجه به مفاد اصل 44 قانون اساسی به ویژه بخش تعاونی، جامع بودن مفهوم کسب وکار و خودداری از نگاه تجارت محور به این مفهوم و نهادینه سازی کیفیت کار به جای کمیت محوری اشاره نمود.

پس از ارائه نظرات و پیشنهاد های اعضا جزئیات این برنامه درسی به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیات برنامه درسی رشته مربیگری کسب و کار تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برنامه درسی رشته مربیگری کسب و کار تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید