جمع آوری فلزات سنگین آب با الهام از مرجان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرنگاران: محققان دانشگاه آنخویی جیان چو چین (Anhui Jianzhu) با الهام از مرجان پیروز به ساخت یک ماده مصنوعی شده اند که فلزات سنگین مضر آب را جمع آوری می نماید.

جمع آوری فلزات سنگین آب با الهام از مرجان

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ توسعه دهنده ها، فرآیندهای صنعتی سبب آلودگی آب به فلزات سنگینی از قبیل جیوه، آرسنیک و سرب شده است. این فلزات سمی توسط گیاهان و حیوانات آبزی جذب می شوند و مجددا وارد چرخه زندگی انسان می شوند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده است که از هر هزار کودکی که در مناطق بندری با اقتصاد ماهیگیری زندگی می نمایند، در 17 نفر نشانه های اختلالات شناختی ناشی از مصرف ماهی آلوده به جیوه دیده می گردد.

آلودگی فلزات سنگین آب، علاوه بر آسیب به جوامع انسانی، موجودات را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، یکی از موجوداتی که نسبت به فلزات سنگین موجود در آب حساسیت دارد و این عامل می تواند برایش کشنده باشد، مرجان است.

همین موضوع ایده اصلی محققان چینی شده و با استفاده از سطوحی در مقیاس نانو از جنس اکسید آلومینیوم، موادی فراوری شده است که عملکردی مانند مرجان آلی دارد و آلودگی فلزات سنگین از قبیل جیوه را از آب حذف می نماید.

نتایج این تحقیقات در نشریه Journal Colloid and Interface Science منتشر شده است.

منبع:ایرنا

وبلاگ توسعه دهنده ها: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم

به "جمع آوری فلزات سنگین آب با الهام از مرجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری فلزات سنگین آب با الهام از مرجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید