حمایت از صندوق های خرد زنان روستایی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، فرماندار زرند در جمع چند تن از بانوان فعال عضو صندوق های خرد اعتبارات زنان روستایی گفت: از فعالیت زنان روستا در این صندوق ها در راستای الگوی اقتصاد مقاومتی حمایت می کنیم.

حمایت از صندوق های خرد زنان روستایی

به گزارش از حبیب الله خنجری فرماندار زرند و بخشدار مرکزی، نماینده اداره جهاد کشاورزی و نمایندگان امور بانوان فرمانداری شهرستان از فعالیت های زنان روستایی عضو صندوق اعتبارات خرد در روستا های روح آباد و خیرآباد از توابع بخش مرکزی زرند بازدید کرد.

وی اضافه کرد: در حاشیه این بازدید ها با اشاره به نقش موثر زنان در اقتصاد خانواده و جامعه، گفت: بسیار خرسندیم از حضور در جمع زنانی که هم پای مردان روستا در فعالیت های مالی گام بردارند و به اقتصاد خانواده و روستای خود یاری نمایند.

خنجری توضیح داد: رهبر معظم انقلاب پس از ارائه طرح اقتصاد مقاومتی با توجه به تحریم های ظالمانه و یکجانبه استکبار جهانی علیه میهن اسلامی، همیشه بر ضرورت توجه به زیرساخت های اقتصاد مقاومتی تاکید نمودند و امروز شاهد آن هستیم که زنان غیور و سخت کوش روستا ها در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت گام های بسیار مثبتی برداشته اند.

وی در ادامه صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی شهرستان و فعالیت زنان در این صندوق ها را الگوی پیروز اقتصاد مقاومتی دانست و بر لزوم حمایت مسئولان مربوطه از این صندوق ها در راستای توانمند سازی زنان روستایی تاکید نمود.

فرماندار زرند درخواست کرد زنان فعال عضو صندوق های خرد روستایی، ارتباط خود را با نمایندگان کمیسیون بانوان فرمانداری و دیگر ادارات، بیش از پیش تقویت نمایند تا مسئولان ذیربط در جریان آخرین مسائل و مسائل این حوزه قرار گیرند.

در ادامه این بازدید ها هر کدام از زنان روستایی عضو صندوق، به بیان مسائل و مسائل خود از جمله بالا بودن هزینه خرید بعضی از تجهیزات صنایع تبدیلی از جمله تجهیزات شیرینی پزی، خیاطی و...، تعلق نگرفتن آرد یارانه ای جهت پخت نان برای زنان روستا و همچنین پایین بودن میزان تسهیلات اشتغالزایی پرداختند.

فرماندار زرند، خواهان ارائه مسائل و مسائل بصورت مکتوب جهت ارائه در کمیسیون امور بانوان شهرستان شد تا تدابیر لازم جهت رفع شدن پاره ای از مسائل و مسائل اتخاذ شود.

تعداد 9 صندوق خرد زنان روستایی در سطح شهرستان با بیش از 500 نفر عضو فعال، مشغول به فعالیت در حوزه هایی از جمله صنایع دستی، صنایع تبدیلی (شیرینی پزی، خیاطی و...) بسته بندی سبزیجات به صورت خشک و تازه، پخت نان و اجرای جشنواره های غذایی و صنایع دستی هستند.ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "حمایت از صندوق های خرد زنان روستایی" امتیاز دهید

1 کاربر به "حمایت از صندوق های خرد زنان روستایی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از صندوق های خرد زنان روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید