حناچی: پروژه صدر دیگر تکرار نمی گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، محمد سرابی - خبرنگار:شهردار تهران در برنامه تلویزیونی تهران20 تأکید کرد که هرگونه اقدام یا برنامه ای برای بهبود کیفیت زندگی شهری بدون همکاری مردم به هدف خود نخواهد رسید و پروژه های پرهزینه ای که به زیست شهر آسیب می رساند دیگر تکرار نمی گردد.

حناچی: پروژه صدر دیگر تکرار نمی گردد

اشاره پیروز حناچی به پروژه های عمرانی شبیه بزرگراه طبقاتی صدر بود. بیشتر مثال هایی که حناچی در این برنامه ذکر کرد به دو موضوع اصلی ارتباط پیدا می کرد؛ بارندگی بهاری که در پایتخت باعث وقوع سیل نشد و پروژه های بزرگ عمرانی که باید به نتیجه های پیش بینی شده خود برسند. به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، شهردار منتخب شورای پنجم صحبت های خود را با اشاره به مهم ترین واقعه ماه گذشته آغاز کرد و گفت: همانطور که همه می دانند از دوم فروردین که در استان گلستان سیل را تجربه کردیم،

همکاران ما از نخستین اکیپ هایی بودند که به منطقه رسیدند. این نیروهای امدادی این چنینی احتیاج به هیچ پشتیبانی ندارند و کاملا خودکفا هستند. به موازات این امدادهای میدانی، همکارانم در تهران نیز یاری رسانی می کردند؛ از قبیل شرکت شهروند که اقلام بسیاری را برای برطرف احتیاج آسیب دیدگان ارسال کرد. بعد از استان گلستان، تجربه سیل خرم آباد و پلدختر را در قالب اعزام ماشین های سنگین و تجهیزات و نفرات داشتیم. سپس موضوع استان خوزستان پیش آمد که بنا به دستور وزارت محترم کشور، ما منطقه تعیین برای امدادرسانی در استان خوزستان بودیم.

او با اشاره به اینکه هر هفته یکی از شهرداران مناطق، مسئولیت حضور و مدیریت در استان خوزستان را می پذیرد، اضافه کرد: ما در دشت آزادگان مستقر شدیم. درست است که مدیران ارشد راهنمایی کردند اما کار اصلی را مردم انجام دادند؛ مردم در شمال سوسنگرد خاکریز یا دژی ساختند که جلوی ورود آب به شهر را گرفت؛ در بستان و کوت سیدنعیم و سابله هم همین رخ داد.

حناچی گفت: در این مدت چیزی حدود 15هزار بسته غذا در مناطق سیل زده توزیع شد اما هم اکنون جنس یاری ها به مناطق سیل زده تغییر نموده که این روند برای عادی شدن زندگی لازم است. اکنون در آق قلا، پلدختر و سوسنگرد همکاران ما با تجهیزاتی که دارند، در حال شست وشوی شهر و خانه ها از گل ولای هستند و می خواهند شهر را به وضعیت قبل از سیل برگردانند.

او با تاکید براینکه اگر در تهران سیل هم اتفاق بیفتد منشأ آن روددره ها هستند، اضافه کرد: تهران 7 یا 8 روددره داشته است که بارها تجربه سیل داشتند. ما در درجه اول باید جهت روددره ها را لایروبی و تمیز می کردیم و گلوگاه ها را باز نگه می داشتیم، که این کار را در ابتدای زمستان انجام دادیم. 500کیلومتر شبکه جمع آوری آب های سطحی و زیرسطحی شهر تهران است که به طور کامل لایروبی کردیم و به همین دلیل سال جاری عید باوجود باران های شدید،

آبگرفتگی نداشتیم. می دانستیم که باید آمادگی داشته باشیم چون آمادگی جلوی غافلگیری را می گیرد. شهردار تهران سیل و زلزله را دو خطری دانست که تهران همیشه با آنان روبرو است و خواهد بود و گفت: در روز 12فروردین، با بارشی که ابتدای شب رخ داد، نزدیک بود در یکی از جهتهای پل کن آبگرفتگی سنگین اتفاق بیفتد؛ حتی آماده بودیم یکی از شریان های اصلی را که در معرض سیل بودند ببندیم. آمادگی یکی از شرایط اصلی مدیریت بحران است. سیل سال1365 در چله تابستان و اواخر تیر رخ داد. اگر جهتها به هر دلیلی بسته باشد، خطر وقوع سیل به وجود خواهد آمد.

او اظهار داشت: اتفاق خوب دیگری که در تعطیلات نوروز در تهران افتاد هماهنگی بین ما و وزارت ارتباطات بود. سازمان مدیریت بحران تهران نقشه جی آی اس پهنه روددره ها را تهیه و پیغام هشداری را با یاری وزارت ارتباطات برای ساکنان آن مناطق ارسال کرد. باید توجه داشته باشیم که هیچ یک از اقدامات ما بدون همکاری مردم به نتیجه نخواهد رسید.

او اضافه کرد: به نظرم همه نقدها درباره گذشته هم پایه کارشناسی ندارد اما به عنوان مثال نباید چیزی در یک مسیل ساخته گردد. در بوستان نهج البلاغه کوشش شده تا این اتفاق نیفتد. اتوبان های شرقی- غربی تهران مانند امام علی(ع) روی روددره ها ساخته شده اند. اگر میزان بارندگی از اندازه دبی این رودخانه بالاتر باشد، مدیریت شهری باید آن قدر هوشمند باشد که به سرعت ابتدا و انتهای جهت را ببندد. این موضوع احتیاج به هوشمندی مستمر دارد.

حناچی با اشاره به اینکه تهران تا دهه40 سیل های شدیدی را تجربه می کرد، اعلام کرد: به یاد دارم خیابان حبیب الله در ستارخان یک رودخانه بود و سیل شدیدی در آن جریان داشت. از دهه40 به روددره های تهران به عنوان مسیل نگاه شد و همگی به اطراف راهنمایی شدند. شما در پل آزمایش می بینید که کانالی به سمت غرب می رود، این همان جریان آبی است که به سمت رودخانه کن راهنمایی می گردد؛ روددره های غربی ها به رودخانه کن می روند و روددره های شرقی ها نیز هم به نهر فیروزآباد یا سرخه حصار راهنمایی می شوند.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش کلانشهرها را همیشه در معرض تهدید دانست و گفت: عوامل مختلفی ممکن است برای آغاز یک بحران با یکدیگر هم افزایی نمایند. آمادگی داشتن یا اصطلاحا چیزی که امروز به آن تاب آوری می گویند، می تواند شهر را ایمن کند. اگر در تهران آبگرفتگی های شدید یا سیلی را تجربه نکردیم به خاطر زحمات کارگران عزیز شهرداری است که مردم نیز اغلب نمی توانند این زحمت ها را ببینند. من از زحماتشان تشکر می کنم، چرا که برای ما آبرو خریده اند.

  • طبقه دوم بزرگراه صدر

بخش دیگری از صحبت های شهردار در برنامه تهران20 به فعالیت های عمرانی و ترافیکی اختصاص داشت. مثالی که او ذکر کرد ساخت طبقه دوم بزرگراه صدر که خارج از طرح های تفصیلی و جامع تهران ساخته شد با وجود صرف هزینه بسیار زیاد نتوانسته است مسئله ای از ترافیک مناطق اطراف خود حل نماید.

شهردار تهران در این باره توضیح داد: از این به بعد به طور قطع پروژه های بزرگی مثل اتوبان صدر نخواهیم ساخت اما به این معنا نیست که هیچ کاری نخواهیم کرد. ما در همین شرایط خطوط 6 و 7 را راه اندازی کردیم. ضمناً ما با تحریم هم روبه رو شدیم که همکارانم خودشان سامانه های شامل تحریم را راه اندازی کردند. از این مهم تر خط 6 است که بسیاری از تجهیزات در این خط ساخت داخل هستند. البته همه ایستگاه ها هنوز راه نیفتاده اند. خطوط 6 و 7 تکمیل نماینده هستند و بار مترو را در شهر متوازن می نمایند.

حناچی گفت: در تهران هم اکنون 2میلیون سفر داریم اما هدف، 7میلیون سفر روزانه است. به همین خاطر باید 2هزار واگن به ناوگان مترو اضافه کنیم که در شرایط تحریم بسیار سخت است. الان بخشی از واگن ها وارد و 40درصد قطعات ساخت داخل به آن اضافه می گردد.

او تأکید کرد که نمی خواهد به شکل معمول وارد نقد گذشته گردد و شرح داد: نقدها درمورد اتوبان صدر این بود که باید به جای این اتوبان یک خط مترو داشتیم. بحث بر این موضوع هم اکنون موضوعیتی ندارد اما این نگاه درمورد پروژه های شهر بسیار اهمیت دارد؛ مبانی نظری یک پروژه اهمیت فراوان دارد؛ پاسخ به این سؤال بسیار اهمیت دارد که یک پروژه وضعیت را بهتر می نماید یا یک گره به گره ها اضافه می نماید.

او با بیان اینکه باید هزینه حضور در محدوده طرح ترافیک در ساعات پیک را بالا ببریم، شرح داد: تهران به 7هزار دستگاه اتوبوس احتیاج دارد که الان فقط حدود 3500دستگاه داریم. می دانید که در این شرایط، فشار این کمبود هم به شرکت اتوبوسرانی و هم به اتوبوس های بخش خصوصی وارد می گردد. واقعیت این است که هیچ وقت نمی توان قیمت واقعی حمل ونقل عمومی را از مردم گرفت. به عنوان مثال اگر الان یک ال آرتی یا بی آرتی به این شکل، یعنی بدون یارانه، بسازیم، بلیت آن دست کم حدود 7-6هزار تومان خواهد بود.

حناچی در برنامه زنده تهران20 گفت: سال جاری ذرات معلق در هوا تا 20درصد کاهش پیدا نموده است. بخشی از آن به خاطر نزولات جوی بوده که نفی نمی کنم، اما ما معاینه فنی را جدی تر از قبل تعقیب کردیم و خودروهای سنگین با معاینه فنی جدی روبه رو شدند. تعداد مراکز معاینه فنی افزایش پیدا کرد و پلیس به شکل تصادفی خودروها را برای چک کردن معاینه فنی آنالیز می نماید. اما در مواردی مانند استفاده کمتر از خودروی شخصی یا هر طرح دیگر، همکاری مردم است که باعث بهبود کیفیت زندگی شهری خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حناچی: پروژه صدر دیگر تکرار نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: پروژه صدر دیگر تکرار نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید