خبرنگاران مدیر جهادکشاورزی دامغان: برداشت گیلاس 300 تن برآورد می گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سمنان-خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت گیلاس سال جاری از 100 هکتار از باغ های این شهرستان شروع شده است.

خبرنگاران مدیر جهادکشاورزی دامغان: برداشت گیلاس 300 تن برآورد می گردد

محسن طباطبائیان روز چهارشنبه در گفت و گو با وبلاگ توسعه دهنده ها، اضافه نمود: گیلاس های پیش رس از رقم بهاره هم اکنون در باغ های مناطق شمالی شهرستان دامغان در حال برداشت است.

وی ادامه داد: دامغان 100 هکتار باغ گیلاس دارد که 20 درصد از آن را گیلاس پیش رس تشکیل می دهد.

طباطبائیان توضیح داد: برداشت گیلاس پیش رس از اواسط خرداد تا اوایل تیر در شهرستان دامغان انجام می گردد، این در حالی است که برداشت این میوه تا اواخر تیرماه ادامه دارد.

وی اضافه نمود: برداشت 300 تن میوه گیلاس از باغ های این شهرستان در امسال پیش بینی می گردد که حدود 60 تن از آن را گیلاس پیش رس تشکیل می دهد.

طباطبائیان گفت: ورود میوه به بازار فروش نوبرانه، فروش آن به قیمت بالاتر و در نتیجه صرفه مالی برای باغداران، از فواید کشت این میوه پیش رس است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین برداشت این میوه مربوط به شهرهای دیباج، کلاته رودبار و روستاهای آستانه و آهوانو است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: حدود 50 درصد از محصول گیلاس و آلبالو شهرستان دامغان در اثر سرمازدگی امسال خسارت دید که میزان محصول خسارت دیده 250 تن برآورد می گردد.

بیش از 22 هزار و 180 تن انواع محصولات باغی شامل گلابی، انگور، گیلاس، آلبالو، سیب، پسته، گردو، بادام، هلو، شلیل و زردآلو بر اثر سرمازدگی در امسال دچار خسارت شده است.

بیش از سه هزار هکتار باغ میوه و 19 هزار هکتار اراضی کشاورزی در شهرستان دامغان وجود دارد و 35 درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است که پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

9856/ 6103

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مدیر جهادکشاورزی دامغان: برداشت گیلاس 300 تن برآورد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیر جهادکشاورزی دامغان: برداشت گیلاس 300 تن برآورد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید