خبرنگاران مکرون: طالبان به تعهدات خود در قبال صلح عمل کند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تهران - خبرنگاران- رئیس جمهوری فرانسه با اذعان به این که دولت افغانستان تمام تعهدات خود را در زمینه صلح عملی کرده است، تاکید کرد: اکنون طالبان نیز باید با اعلام آتش بس به تعهداتشان برای آغاز مذاکرات صلح بین افغانی وفا کند.

خبرنگاران مکرون: طالبان به تعهدات خود در قبال صلح عمل کند

به گزارش روز سه شنبه ایندیپندنت، امانوئل مکرون در گفت و گوی تلفنی روز یکشنبه خود با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان حمایت کشورش را از فرایند صلح بین افغانی بیان نمود.

کاخ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه ای با اشاره به این گفت وگوی تلفنی گفت که روسای جمهوری دو کشور در این مکالمه تلفنی در مورد گسترش همکاری ها میان دو کشور، فرایند صلح و ادامه کمک های دولت فرانسه به افغانستان صحبت کردند.

در این گفت وگوی تلفنی طرفین در مورد رهایی 400 زندانی خطرناک طالبان از زندان های افغانستان نیز صحبت کردند.

جزئیات بیشتری در باره این تماس تلفنی منتشر نشده است.

ایندیپندنت نوشت: گفت وگوی تلفنی روسای جمهور فرانسه و افغانستان در پیوند با فرایند صلح و به ویژه رهایی 400 زندانی خطرناک گروه طالبان، در پی اعلام تصمیم لویه جرگه مشورتی صلح در افغانستان برای آزادسازی آن گروه از زندانیان طالبان انجام می گیرد.

هفته گذشته اکثریت اعضای لویه جرگه مشورتی صلح تصمیم گرفتند که 400 زندانی خطرناک طالبان از بند رها شوند تا مذاکرات صلح آغاز شود.

فرانسه و چند کشور خارجی دیگر واکنش نشان دادند و با توجه به آن که برخی از زندانیان وابسته به طالبان متهم به قتل و کشتار شهفرایندان آن کشورها در افغانستان هستند، از حکومت افغانستان خواستار محاکمه و جلوگیری از رهایی آنان شدند.

دولت افغانستان در واکنش به خواست این کشورها به ویژه فرانسه، گفت: ما تلاش می کنیم که تمام موانع پیشاروی مذاکرات صلح را برداریم و می خواهیم در مورد این درخواست کشورهای خارجی، با آنان نیز صحبت کنیم و رضایت آنان را نیز فراهم کنیم و بتوانیم که تمام موانع پیش روی صلح را از میان برداریم و مذاکرات را آغاز کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مکرون: طالبان به تعهدات خود در قبال صلح عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مکرون: طالبان به تعهدات خود در قبال صلح عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید