خبرگزاری فرانسه: قطع گسترده برق ونزوئلا را فلج کرد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تهران - خبرنگاران - خبرگزاری فرانسه گزارش داد: خاموشی های گسترده روزهای پنجشنبه و آدینه در ونزوئلا، بخش های وسیعی از این کشور را فلج کرد.

خبرگزاری فرانسه: قطع گسترده برق ونزوئلا را فلج کرد

به گزارش روز شنبه وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از تارنمای این خبرگزاری ، برق در ساعت 4 و پنجاه دقیقه عصر روز پنجشنبه قطع شد. چراغ های هدایت از کار افتادند و فعالیت متروی کاراکاس به طور موقت متوقف شد. دسترسی هزاران خانه در این شهر به آب قطع شد و امکان استفاده از خدمات مخابراتی و دسترسی به اینترنت نیز وجود نداشت.

استمرار این وضعیت فوق العاده در روز آدینه، مدارس و ادارات را در ونزوئلا به تعطیلی کشاند.

به نوشته شبکه خبری راشاتودی، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا این خاموشی را نتیجه جنگ برقی دانست که امپریالیسم ایالات متحده آمریکا علیه ونزوئلا به راه انداخته است.

رسانه های محلی نیز به همین دلیل دلیل قطعی گسترده برق در اکثر ایالت های ونزوئلا را کارشکنی عمدی در نیروگاه برق- آبی گوری که انرژی بیشتر بخش های کشور را تامین می نماید، عنوان کردند.

موتا دومینگز وزیر برق ونزوئلا می گوید که خرابکاران مذکور احتمالا از عاملان اپوزیسیون تحت حمایت آمریکا بوده اند و برای اثبات این ادعا به توییتی اشاره می نماید که مارکو روبیو سناتور آمریکایی که در راس کارزار سرنگونی مادورو واقع شده است، تنها لحظاتی پس از بروز این وضعیت فوق العاده منتشر کرد.

در این توییت آمده است: 18 ایالت از 23 ایالت ونزوئلا به اضافه پایتخت این کشور در حال حاضر با قطعی کامل برق روبه رو هستند. فرودگاه اصلی (این کشور) نیز برق ندارد و ژنراتورهای پشتیبان از کار افتاده اند. رژیم مادورو یک فاجعه تمام عیار است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز مدعی شد که دولت مادورو خودش مقصر کمبود برق در ونزوئلا است و با لحنی کنایه آمیز گفت که سیاست های مادورو ارمغانی جز تاریکی ندارد.

این رسانه گفت: آمریکا به طور علنی از خوان گوایدو رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا حمایت می نماید. اکثر کشورهای آمریکای لاتین و بسیاری از کشورهای اروپایی نیز در حمایت از وی از واشنگتن تبعیت نموده اند. با این وجود کشورهایی چون روسیه، چین، ترکیه و ایران همچنان در کنار دولت مشروع مادورو ایستاده و به واشنگتن در خصوص مداخله در امور داخلی ونزوئلا هشدار داده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اما می گوید که تمامی گزینه ها از جمله مداخله نظامی روی میز هستند.

اروپام**9418 ** 1546

منبع: ایرنا

به "خبرگزاری فرانسه: قطع گسترده برق ونزوئلا را فلج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرگزاری فرانسه: قطع گسترده برق ونزوئلا را فلج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید