خدمات بیمه ای در ایام تعطیلی کرونایی متوقف نمی شود

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، با قرار دریافت خدمات بیمه ای در گروه خدمات ضروری و تصویب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها، متناسب با شرایط و فرایند بیماری کووید 19 در شهرهای کشور، بخشنامه سازمان اداری و استخدامی مورخ 27 آبان از سوی بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ابلاغ شد.

خدمات بیمه ای در ایام تعطیلی کرونایی متوقف نمی شود

به گزارش خبرگزاری وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در این بخشنامه دستگاه های اجرایی موظف شدند تا حد امکان با استفاده از سامانه ها و امکانات ایجاد شده دولت الکترونیک ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به کلیه خدمات خود را از طریق سامانه های الکترونیکی فراهم نمایند.

در این رابطه لازم است ضمن سرعت بخشیدن به تکمیل و بهره برداری از طرح ها و برنامه های پیش بینی شده برای توسعه دولت الکترونیک، هر دستگاه زمینه و امکان دسترسی شهروندان به سامانه های ارائه خدمات را به صورت فراگیر و در اسرع وقت فراهم نمایند.

همچنین مفید امینی معاون نظارت بیمه مرکزی، طی نامه ای بخشنامه مذکور را به شرکت های بیمه ابلاغ کرد و از آنها خواست با عنایت به بخشنامه مذکور مفاد آن را با مقتضیات کاری شرکت بیمه و شبکه خدمات بیمه ای خود تطبیق دهند.

دراین بخشنامه تصریح شده است که صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت بیمه گذاران و زیان دیدگان بدون هر گونه تعلل انجام پذیرد .

همچنین در این بخشنامه با اعلام ضرورت کاهش مراجعات حضوری تاکید شده است که تا حد امکان ارائه خدمات بیمه ای به صورت الکترونیکی انجام پذیرد و شرکتهای بیمه تمام توان فنی و کارشناسی خود را در این زمینه به کار گیرند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "خدمات بیمه ای در ایام تعطیلی کرونایی متوقف نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات بیمه ای در ایام تعطیلی کرونایی متوقف نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید