درخواست ولیعهد عربستان از نخست وزیر جدید عراق درباره ایران ، مذاکره ای که فاش شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، روزنامه انگلیسی میدل ایست آی فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درخواستی را به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق برای از سرگیری میانجیگری با ایران ارسال کرده است.

درخواست ولیعهد عربستان از نخست وزیر جدید عراق درباره ایران ، مذاکره ای که فاش شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از ایرنا، این روزنامه در گزارشی که المعلومه منتشر کرد نوشت: نخستین تماسی که الکاظمی پس نخست وزیری دریافت کرد از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بود که از وی خواسته بود میانجیگری با ایران را از سر بگیرد.

به ادعای میدل ایست آی، گرچه بن سلمان، الکاظمی را از همه گزینه های دیگر نزدیک تر به خود می داند اما از سرگیری گفت و گو بین واشنگتن و تهران خبر راهبردی خوبی برای عربستان سعودی نیست.

به نوشته این نشریه، ولیعهد برای پایان دادن به تحریم های قطر به مدت سه سال تحت فشارهای شدید آمریکا واقع شده است و به این منظور امیر کویت وزیری را برای آغاز اقدام های میانجیگری به قطر اعزام کرد.

نخستین تماسی که الکاظمی پس نخست وزیری دریافت کرد

از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درباره ایران بود

این روزنامه به نقل از یک مسئول عراقی با بیان اینکه ترامپ تا زمانی که به نام خود تمام شود مانع گفت و گو درمورد توافق هسته ای جدیدی با ایران نمی شود، تاکید کرد که این می تواند به مذاکراتی منجر شود که به توافق های بیشتر میان واشنگتن و تهران دامن خواهد زد.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی اوایل هفته جاری در تماس تلفنی با الکاظمی انتخاب وی را به عنوان نخست وزیر عراق تبریک گفت. بن سلمان در این تماس تلفنی از مصظفی الکاظمی برای انجام دیدار رسمی به ریاض دعوت کرد.

الکاظمی بامداد پنجشنبه گذشته به دنبال کسب رای اعتماد کابینه اش در مجلس عراق به عنوان نخست وزیر جدید عهده دار امور اجرایی این کشور شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "درخواست ولیعهد عربستان از نخست وزیر جدید عراق درباره ایران ، مذاکره ای که فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ولیعهد عربستان از نخست وزیر جدید عراق درباره ایران ، مذاکره ای که فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید