دریا یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت است ، جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرنگاران/هرمزگانمعاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: دریا یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت است و جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد.

دریا یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت است ، جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، دکتر سورنا ستاری عصر امروز، در نشست رونق فراوری و اقتصاد دانش بنیان استان هرمزگان، عنوان نمود: توسعه درون زا براساس پتانسیل های سرزمینی و نیروی انسانی به طور جدی در اولویت پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واقع شده است.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی پایه اقتصاد دانش بنیان است، اضافه نمود: استان هرمزگان ظرفیت های بسیار خوبی به لحاظ سرزمینی و نیروی انسانی به خصوص در حوزه دریا دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور توضیح داد: دریا یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت است و جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد و بتوانیم در همه عرصه های مربوط به دریا ظرفیت ها را فعال کنیم.

ستاری اعلام کرد: تعداد شرکت های دانش بنیان استان هرمزگان در سال های اخیر افزایش بسیار خوبی یافته است.

وی گفت: این شرکت ها با ایده های خوب خود می توانند طرح های مناسبی را برای توسعه کسب و کار و اشتغال در هرمزگان اجرا نمایند.

همچنین استاندار هرمزگان در این نشست با اشاره به استعدادها و ظرفیت های بسیار مهم و قوی استان هرمزگان، اعلام کرد: وجود صنایع بزرگ، معادن و توانمندی های گسترده در زمینه اقتصاد دریا محور و گردشگری این استان را به قطب اقتصاد و فراوری کشور تبدیل نموده است.

فریدون همتی ادامه داد: با توجه به این توانمندی ها، مراکز علمی، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان باید حضور گسترده ای در این استان جهت فعالیت در عرصه های مختلف داشته باشند.

استاندار هرمزگان اضافه نمود: با توجه خوبی که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفت، برج فناوری هرمز در بندرعباس راه اندازی شد.

همتی توضیح داد: این مجموعه امکانات مناسبی را جهت فعالیت شرکت های دانش بنیان و علاقمندان و فعالان حوزه علم و فناوری در هرمزگان فراهم نموده است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند تحول خوبی در حوزه اقتصاد، فراوری و اشتغال ایجاد نمایند، اعلام کرد: یکی از ظرفیت های مهم موجود در هرمزگان صنایع دریایی است و از جمله احتیاجها در این حوزه تامین تجهیزات و قطعات مربوطه می باشد.

استاندار هرمزگان اعلام کرد: ساخت تجهیزات و قطعات مورد احتیاج از جمله اقداماتی است که می تواند توسط شرکت های دانش بنیان در داخل کشور صورت گیرد و باید این مسئله به صورت جدی مطرح و پیگیری گردد.

همتی توضیح داد: استان هرمزگان این ظرفیت را دارد تا با حضور شرکت های دانش بنیان به مرکز ساخت و فراوری قطعات و تجهیزات صنایع دریایی تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دریا یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت است ، جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریا یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت است ، جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید