در هنرم جهانی شده ام، اما در شهرم جایگاهی ندارم

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، یک هنرمند رشته چوب و منبت گفت: هرکشوری که بخواهد مسابقات مهمی در رشته چوب برگزار کند، از من به عنوان یکی از هنرمندان برجسته این رشته در جهان دعوت می نماید، این درحالی است که در شهر خودم هیچ جایگاهی ندارم.

در هنرم جهانی شده ام، اما در شهرم جایگاهی ندارم

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا باوندپور با انتقاد از بی توجهی به هنرمندان رشته های صنایع دستی در کرمانشاه، اظهارکرد: چند هفته پیش بنا به دعوت کشور چین برای شرکت در یک گردهمایی که در آن 10 هنرمند اول رشته چوب جهان حضور داشتند، به این کشور سفر کردم.

وی توضیح داد: در طول مدتی که در این گردهمایی بودم، به همراه دیگر هنرمندان برجسته رشته چوب جهان یک برنامه خیریه را در مدرسه ای برگزار کردیم که در آن برنامه هرکدام از هنرمندان یکی از نمادهای شهر محل زندگی خود را که داستانی داشته باشند، ساختند و من هم نماد درخت رحمت تاق بستان را روی یک تنه درخت تراشیدم و داستان آن را هم نوشتم.

این هنرمند رشته منبت و پیکره تراشی افزود: در بخشی دیگر از برنامه های این گردهمایی در هتل ریشه های شهر ژجیانگ هرکدام از هنرمندان یکی از نمادهای کشور خود را ساختند که اینبار چهره نمادین مولانا را روی تنه درخت ساختم.

وی تاکید نمود: در مدت 12 روزی که در این کشور بودم، چهاربار به عنوان یکی از هنرمندان برجسته چوب جهان با شبکه های مختلف چینی مصاحبه کردم، اما پس از سرانجام این برنامه در سکوتی کامل به کرمانشاه بازگشتم و کسی حتی سراغم را نگرفت.

باوندپور یادآورشد: دیپلم افتخار کمپین روح کشور فرانسه در سال 2015، کسب مقام اول مسابقات جهانی چوب در کشور نپال سال 2016، کسب مقام اول گروهی مسابقات جهانی کشور کامبوج در سال 2018 که در این مسابقات سرگروه بودم، کسب مقام اول رقابت های جهانی اتریش 2019 و... بخشی از افتخاراتی است که طی سالهای گذشته برای کشور و استان ام در رقابت های جهانی کسب نموده ام، اما همواره در سکوت و بدون بدرقه به مسابقات می روم و در سکوت و بدون استقبال بر می گردم.

وی تاکید نمود: در همه جای جهان هر مراسم و مسابقه مهمی در رشته هنر چوب باشد، از من به عنوان یکی از چهره های شناخته شده این رشته و تنها نماینده ایران دعوت می گردد، اما جالب است در شهر خودم هیچ جایگاهی ندارم.

این هنرمند رشته چوب در کرمانشاه تاکید نمود: همه کشورها کوشش می نمایند تا با دعوت از هنرمندان چوب مطرح جهان از هنر آنها در کشورشان استفاده نمایند، اما در شهر خودم بستری برایم فراهم نشده تا این رشته را به جوانان آموزش دهم.

منبع: همشهری آنلاین

به "در هنرم جهانی شده ام، اما در شهرم جایگاهی ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در هنرم جهانی شده ام، اما در شهرم جایگاهی ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید