دفن پسماند های صنعتی کشور در استان قزوین ممنوع است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سرپرست دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست از ممنوعیت دفن پسماند های صنعتی از ابتدای سال 97 دراستان قزوین اطلاع داد.

دفن پسماند های صنعتی کشور در استان قزوین ممنوع است

حسن پسندیده سرپرست دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به مدیریت پسماند های صنعتی و خانگی در استان قزوین اظهار کرد: در سایت پردازش محمد آباد استان قزوین روزانه حدود 550 تا 650 تن پسماند وارد می گردد، این در صورتی است که ظرفیت اصلی این سایت روزانه 250 تن است.

به گفته پسندیده اگر بیش از ظرفیت سایت پسماند وارد گردد مشکلاتی از جمله افزایش عوارض زیست محیطی، فراوری شیرابه و... به وجود می آورد.

راه اندازی سامانه مدیریت پسماند تا مهرماه امسال

او با اشاره به این که سایت پردازش محمد آباد هنوز تکمیل نشده است، اضافه کرد: تاسیسات و تکنولوژی طراحی شده برای سایت هنوز کامل نشده است، به همین دلیل کمپوستی که فراوری می گردد دارای استاندار های زیست محیطی و کشاورزی نیست و قابلیت استفاده ندارد.

سرپرست دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که اولویت اصلی اداره کل محیط زیست استان قزوین مدیریت پسماند های صنعتی است، گفت: در گذشته مقادیر بسیار زیادی از انواع پسماند های شیمیایی، صنعتی، بیمارستانی وخطرناک از استان های مختلف وارد استان قزوین می شد و در مجموعه محمد آباد بدون انجام فعل و انفعالات تکنولوژیکی دفن می شدند، اما از ابتدای سال 97 براساس تصمیمات کارگروه مدیریت پسماند استان قزوین دفن این پسماند ها ممنوع اعلام شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دفن پسماند های صنعتی کشور در استان قزوین ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفن پسماند های صنعتی کشور در استان قزوین ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید