دنبال رایزنی برای سهمیه جهانی هندبال ساحلی ایران هستیم!

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، هفتمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی دنیا ایتالیا عصر روز گذشته با قهرمانی قطر، نایب قهرمانی عمانی ها و سومی ایران در وی هان چین به انتها رسید. در حالی که بنا بر رسم دوره های قبل عنوان شده بود که سه تیم اول این رویداد جواز حضور در مسابقات قهرمانی دنیا را کسب خواهند کرد، ساعتی پس از ایستادن تیم ایران بر سکوی سوم آسیا فدراسیون هندبال تنها به انتشار خبر سومی کشورمان بسنده کرد، چرا که سهمیه آسیا در سال 2020 تنها دو تیم است.

دنبال رایزنی برای سهمیه جهانی هندبال ساحلی ایران هستیم!

تاکنون هفت دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا در بخش مردان و زنان برگزار شده است. در این سالها براساس ضوابط ابلاغی فدراسیون هندبال آسیا، دو و در بعضی سالها سه و حتی سال گذشته چهار تیم مجوز شرکت در مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی دنیا را کسب کردند.

براین اساس، در سال 2012 (عمان، بحرین وقطر)، 2016(قطر، بحرین وعمان)، در سال 2018(قطر، عمان، ایران و ویتنام) راهی دیدارهای دنیای شده اند و در مابقی دوره ها تنها دو تیم اول و دوم به مسابقات دنیای راه یافتند.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال کشورمان در تبادل نظر با وبلاگ توسعه دهنده ها، پیرامون این اتفاق و اطلاع رسانی های اجرا شده مبنی بر داشتن سه سهمیه در آسیا و راهی شدن تیم ایران به رقابت های دنیای، گفت: در حال رایزنی و پیگیری این مسئله هستیم. این مسئله برای خود ما هم مبهم است و ما در حال پیگیری این مسئله هستیم که تعداد سهمیه ها مانند دو دوره قبل سه سهمیه است یا کمتر شده!

وی با بیان اینکه در ابلاغیه قوانین این دوره از مسابقات هندبال ساحلی آسیا دو تیم ذکر شده، اضافه نمود: ما حتی از روی سایت و اخبار فدراسیون نیز اخبار مبنی بر کسب سهمیه را برداشتیم، چرا که ما مرجع انتشار اخبار این رشته هستیم و چنانچه این مسئله درست نباشد اطلاع رسانی آن نیز به عنوان مرجع درست نیست.

رئیس فدراسیون هندبال اعلام کرد: به هر حال ما حضور در فینال بازیها را از دست دادیم اما روی سکوی سوم قاره قرار گرفته و رتبه دوره قبل را تکرار کردیم. ما در حال رایزنی هستیم که صحت این مسئله را متوجه شویم. ما هر طوری هست این سهمیه را دریافت می کنیم. دو وایلد کارت در بخش هندبال ساحلی توزیع می گردد که دنبال این هستیم در صورتی که سهمیه آسیا کاهش یافته باشد از این امتیاز استفاده کنیم، چرا که ما بهترین تیم آسیا در مسابقات دنیای دوره قبل بودیم.

تیم ملی هندبال ساحلی مردان کشورمان در دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا بر روی سکوی سوم ایستاد و جواز حضور در مسابقات دنیای روسیه را کسب کرد. ساحلی بازان در رقابت های کازان روسیه در رده هشتم ایستاده و بهترین تیم قاره آسیا در دیدارهای دنیای بودند. چنانچه تعداد سهمیه های فدراسیون دنیای از سه به دو کاهش پیدا نموده باشد، هندبال ایران با توجه به موفقیت های اخیرش و پیگیری مسئولان، شانس دریافت این وایلد کارت را خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دنبال رایزنی برای سهمیه جهانی هندبال ساحلی ایران هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنبال رایزنی برای سهمیه جهانی هندبال ساحلی ایران هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید