دورهمی با نشاط معلولان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، با اجرای ویژه برنامه چهارشنبه های معلولان در بوستان های منطقه11، توانیابان هم محله ای دورهمی های بانشاطی را تجربه می کنند.

دورهمی با نشاط معلولان

مهری ذاکری ، دبیر کانون معلولان شهرداری منطقه 11، با اشاره به استقبال خوب جامعه معلولان منطقه 11 از طرح چهارشنبه های معلولان در بوستان های منطقه می گوید: این طرح تاکنون با مشارکت مدیران سراهای محله و شهرداری منطقه 11 با انجمن معلولان این منطقه در بوستان های اسکندری و رازی برگزار شده و طی آن شرکت کنندگان در رشته های ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداخته اند.

به گفته ذاکری، دارت، طناب کشی تنگه توپی، آرپیله، مچ اندازی و شطرنج 6 رشته ورزشی هستند که روزهای چهارشنبه با حضور معلولان اجرا می شود.

او ادامه می دهد: در چهارشنبه های معلولان فرصتی برای یک دورهمی محبت آمیز و صمیمی میان معلولان فراهم و توانایی های آنها دیده می شود. در این ویژه برنامه که با هدف تقویت استعدادها و تقویت روحیه معلولان تا تاریخ ششم شهریورماه امسال برگزار می شود، هر هفته معلولان خود را برای شرکت در رقابت های جدید آماده می کنند.

ذاکری با اشاره به محدودیت فضای تفریحی معلولان در شهر تهران می گوید: متأسفانه شهر تهران به عنوان پایتخت ایران به هیچ وجه برای حضور معلولان مناسب نیست و موانع موجود در کوچه پسکوچه ها و حتی خیابان های شهر بخش قابل توجهی از این قشر را خانه نشین کرده است. او با تأکید بر ضرورت حضور اجتماعی معلولان در جامعه اظهار می دارد: تقویت حضور معلولان در جامعه و تبیین جایگاه آنها موجب افزایش اعتماد به نفس این قشر می شود، بنابراین توجه به این مهم باید در اولویت کاری مسئولان شهری قرار بگیرد.

دبیر کانون معلولان شهرداری منطقه 11 با اشاره به استعدادها و توانایی های ناشناخته معلولان می گوید: برگزاری ویژه برنامه هایی از جنس چهارشنبه های معلولان موجب می شود که ما این استعدادها را شناسایی و در راستا درست هدایت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "دورهمی با نشاط معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورهمی با نشاط معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید