دوره پیش دبستانی باید اجباری و رایگان شود

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: پوشش دوره پیش دبستانی باید به اندازه ای افزایش پیدا کند که شرکت در آن اجباری و رایگان شود.

دوره پیش دبستانی باید اجباری و رایگان شود

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ توسعه دهنده ها، رضوان حکیم زاده، عصر چهارشنبه در همایش تخصصی یادگیری مبتنی بر پروژه در دوره پیش دبستانی گفت: امروز پژوهش های حوزه علوم شناختی نشان می دهد که دوره اصلی یادگیری و شکل گیری رفتار های صحیح، دوره پیش دبستانی است یعنی اگر این دوره را رها کنیم، بعد از آن هر چه تلاش شود اثرگذاری کمتری دارد و به هر حال یک دوره طلایی را از دست داده ایم.

وی مطرح کرد: اگر می خواهیم انسجام و همدلی و هویت بخشی داشته باشیم باید کار را از دوره پیش دبستانی آغاز کنیم تا بتوانیم این ویژگی ها را در افراد جامعه نهادینه کنیم.

حکیم زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور ما پوشش دبستان بسیار خوب و 98.18 درصد است، ادامه داد: البته همواره نگران این گروه کمتر از دو درصد محروم از تحصیل هستیم، اما در حال حاضر شاخص خوبی در این زمینه داریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: پوشش پیش دبستانی از 38 درصد به 74 درصد رسیده و برخی استان ها نظیر خوزستان، ایلام، خراسان شمالی و قزوین پوشش 100 درصدی دارند.

وی با بیان اینکه پوشش پیش دبستانی در سیستان و بلوچستان 84 درصد است، اضافه کرد: افتخار ماست که استان های کمتر برخوردار از پوشش بالایی نسبت به میانگین کشوری برخوردارند.

حکیم زاده ادامه داد: در یزد نیز دستاورد های خوبی در حوزه پیش دبستانی داشته ایم و امیدواریم پوشش پیش دبستانی در این استان به اندازه اعتبار علمی و آموزشی یزد برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دوره پیش دبستانی باید اجباری و رایگان شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره پیش دبستانی باید اجباری و رایگان شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید