دومین واکنش آنکارا به برکناری 3 شهردار

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از آناتولی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه امروز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگاران درباره عزل 3 شهردار مرتبط با گروه تروریستی پ ک ک در شهرهای وان، ماردین و دیاربکر گفت: اجازه سوءاستفاده از آرای مردم را نخواهیم داد.

دومین واکنش آنکارا به برکناری 3 شهردار

وزیر کشور ترکیه در ادامه با تاکید بر اینکه وظیفه نظام حقوقی و قانون اساسی مراقبت از آرای مردم است، گفت: کسانی که می پندارند در مقابل تروریسم نرمش نشان خواهیم داد، اشتباه می نمایند. انتظار اینکه دولت، قوانین، حقوق و قانون اساسی در قبال تبدیل شهرداری های منتخب مردم به مراکز تروریستی، سکوت اختیار نمایند نیز نادرست است. کسانی که می خواهند کانالی میان تروریسم و دموکراسی ایجاد نمایند، از اختیارات خود تجاوز نموده اند.

این درحالیست که فواد اوکتای معاون رئیس جمهوری ترکیه نیز دیروز در پیامی توئیتری در حمایت از برکناری شهرداران شهرهای دیاربکر، ماردین و وان به دلیل ارتباط با پ ک ک بیان کرد: در چارچوب مبارزه در راه دموکراسی، دخالت در امور شهرداری های حامی تروریسم اجتناب ناپذیر است. استفاده از امکانات شهرداری برای حمایت از گروه تروریستی که دستش آلوده به خون است به وسیله تحقیقات اداری و قضایی اثبات و اقدام لازم صورت گرفته است.

لازم به ذکر است وزارت کشور ترکیه صبح دیروز با صدور بیانیه ای بیان کرد که عدنان سلجوق میزراکلی شهردار دیاربکر، احمد ترک شهردار شهر ماردین و بدعا اوزگوکچه شهردار وان به دلیل ارتباط با گروه تروریستی و اقدام برای تشکیل و راهنمایی گروه تروریستی برکنار شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دومین واکنش آنکارا به برکناری 3 شهردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین واکنش آنکارا به برکناری 3 شهردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید