رئیس سازمان دامپزشکی در گفت و گو با خبرنگاران: محدودیتی در واردات گوشت قرمز و دام زنده وجود ندارد، امکان واردات گوشت از بیش از 40 کشور جهان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رفیعی پور گفت: افراد پس از گذراندن مراحل بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و دریافت مجوز می توانند اقدام به واردات نمایند.

رئیس سازمان دامپزشکی در گفت و گو با خبرنگاران: محدودیتی در واردات گوشت قرمز و دام زنده وجود ندارد، امکان واردات گوشت از بیش از 40 کشور جهان

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در گفت و گو با خبرنگار ، اظهار کرد: با توجه به شرایط مصرف، سازمان دامپزشکی مجوز واردات بیش از یک میلیون راس دام زنده سبک و 50 هزار راس دام سنگین را برای سال 97 صادر کرد.

وی اضافه نمود: در سال 97 مجوز واردات بیش از 300 هزار راس گوشت قرمز منجمد و گرم صادر شد که واردنمایندگان بنابر پروتکل ها و ضوابط بهداشتی سازمان دامپزشکی اقدام به واردات کردند.

رفیعی پور درباره آخرین وضع واردات مرغ بیان نمود: واردات مرغ به وسیله سازمان دامپزشکی بنا به درخواست متقاضیان انجام می گردد، طبق درخواست ارایه شده از ترکیه قرار است واردات از این کشور صورت گیرد.

رفیعی پور با اشاره به اینکه کماکان سابق گوشت وارد کشور می گردد، بیان نمود: واردات گوشت در سال 98 برحسب درخواست قبلی انجام می گردد و محدودیتی این زمینه وجود ندارد.

کاهش قیمت گوشت در راه است/ نرخ هر کیلو دام زنده سبک 32 هزار تومان

رئیس سازمان دامپزشکی ادامه داد: از ابتدای سال گذشته تا سرانجام اسفند بیش از 170 هزار تن گوشت وارد کشور شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ماقبل خود 30 تا 35 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه محدودیتی در زمینه واردات گوشت از سوی شرکت های واردنماینده نیست، بیان نمود: همه متقاضیان در حوزه واردات دام زنده، گوشت گرم و گوشت منجمد از کشور های مورد تایید دامپزشکی که بیش از 40 کشور دنیاست، می توانند اقدام به واردات نمایند به طوریکه افراد پس از گذراندن مراحل بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی مجوز واردات دریافت می نمایند.

وی درباره کیفیت گوشت های وارداتی گفت: در حوزه واردات، الزامات بهداشتی را به کشور مبدا ابلاغ نموده ایم که پس از تایید الزامات بهداشتی توسط سازمان دامپزشکی کشور مبدا و انجام نظارت های لازم شرعی و بهداشتی از کشتارگاه، امکان انتقال گوشت گرم و منجمد به کشور وجود دارد.

رفیعی پور در ادامه اضافه نمود: سازمان دامپزشکی پس از واردات در مبادی ورودی محموله ها را نمونه برداری و آزمایش می نماید و پس از تایید نهایی از لحاظ کیفیت سلامت و بهداشتی بودن اجازه ترخیص می دهد که با این وجود جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کیفیت گوشت های وارداتی وجود ندارد.

رئیس سازمان دامپزشکی در سرانجام در مورد واردات آلایش خوراک دام توضیح داد: واردات آلایش خوراک دام پس از تایید کیفیت در مبدا وارد کشور می گردد، از چند ماه گذشته شرایط واردات آلایش دام در پرتال سازمان دامپزشکی قید شده است که افراد براساس ضوابط و مقررات دامپزشکی و دفتر قرنطینه می توانند اقدام به واردات نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رئیس سازمان دامپزشکی در گفت و گو با خبرنگاران: محدودیتی در واردات گوشت قرمز و دام زنده وجود ندارد، امکان واردات گوشت از بیش از 40 کشور جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان دامپزشکی در گفت و گو با خبرنگاران: محدودیتی در واردات گوشت قرمز و دام زنده وجود ندارد، امکان واردات گوشت از بیش از 40 کشور جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید