سزار اصلاحات بازنشستگی فرانسه استعفا کرد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، به دنبال اعلام رسانه ها مبنی براینکه کمیسیونر ارشد دولت فرانسه در امور بازنشستگی از اعلام پست هایی که همزمان با پست وزارتی برعهده داشته خودداری کرده، این مقام دولت فرانسه مجبور به استعفا شد.

سزار اصلاحات بازنشستگی فرانسه استعفا کرد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از خبرگزاری رویترز، اعلام استعفای ژان پل دلووی، کمیسیونر ارشد دولت فرانسه در امور بازنشستگی در دوران حساسی برای امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و در حالیکه دولت او با اتحادیه هایی که در اعتراض به طرح های اصلاحات بازنشستگی اعتراضات خود را تشدید کرده اند، رخ داده است.

ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای ضمن تقدیر از تعهد شخصی دلووی و کارش در زمینه اصلاحات بازنشستگی، گفت که استعفای دلووی را که گفته است نمی خواهد به کار بدنه اجرایی آسیبی برسد، می پذیرد.

فشارها بر دلووی برای استعفا از هفته گذشته و به دنبال افشای 13 پست وی از جمله مدیر داوطلب یک موسسه آموزشی بیمه که از اصلاحات بازنشستگی سود می برد، تشدید شد.

دلووی گفته بود که در عدم افشای مشاغلش اشتباه کرده است. تعدادی از وزیران از او دفاع کرده و گفته اند که با حسن نیت کار کرده است.

این استعفا یک شکست دیگر برای ماکرون بود نه فقط به این دلیل که که او مرد اصلاحات بود بلکه دلووی یکی از متحدان معتمد او و از معدود کارشناسان کابینه اش به شمار می آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سزار اصلاحات بازنشستگی فرانسه استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سزار اصلاحات بازنشستگی فرانسه استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید