شناسایی زودهنگام پارکینسون با فناوری جدید تصویربرداری

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از نیواطلس، فناوری یادشده در انگلیس ابداع شده و شکل گیری بیماری یادشده را با سرعت بسیار زیادی ممکن می نماید. با توجه به اینکه پارکینسون درمان قطعی ندارد، شناسایی سریع آن درمان بیماری مذکور و به حداقل رساندن عوارض حاصل شده را ساده تر می نماید.

شناسایی زودهنگام پارکینسون با فناوری جدید تصویربرداری

تحقیقات محققان کالج کینگ لندن نشان داده که در اولین مراحل شکل گیری بیماری پارکینسون تغییراتی در سیستم سروتونین مغز صورت می گیرد که بعد از حدود 20 سال به وخیم شدن شرایط بیمار و ابتلای وی به پارکینسون می انجامد. همین کشف موجب طراحی یک سیستم جدید تصویربرداری از مغز برای تشخیص این بیماری شد.

سروتونین نوعی انتقال دهنده عصبی است که احساسات مثبت را در مغز انسان منتقل می نماید. از جمله دیگر کارنمودهای آن می توان به تنظیم حالات روحی، اشتها و خواب اشاره نمود. سروتونین همچنین دارای عملنمودهای شناختی، مانند تأثیرات بر حافظه و یادگیری نیز می باشد.

محققان برای تکمیل سیستم تصویربرداری یادشده حدود دو سال وقت صرف نموده اند و 14 نفر از این طریق مورد تصویربرداری قرار گرفته اند تا تغییرات سیستم عصبی آنها به علت تحولات سیستم سروتونین مغز تعیین گردد. آنها می گویند این تحولات یک شاخص قابل اعتماد برای پیش بینی ابتلای افراد به پارکینسون طی دو دهه آینده است. البته سیستم اسکن مغزی که بدین منظور به کار می رود فعلاً پرهزینه است و محققان درصدد یافتن راهی برای کاهش هزینه این کار هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شناسایی زودهنگام پارکینسون با فناوری جدید تصویربرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی زودهنگام پارکینسون با فناوری جدید تصویربرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید