شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول را به معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی ابلاغ کرد.

شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابلاغ شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول به جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی، خطاب به علمائی تأکید نموده نظر به سیاست های کلان دانشگاه مبنی بر ایجاد تحول در جهت ارتقای سطح کیفی به منظور ایجاد توسعه پایدار علمی و مالی با بهره گیری از تمام منابع موجود در داخل و خارج از دانشگاه، شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول به معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه ابلاغ می گردد.

وی همچنین تأکید نموده مقتضی است واحد ها و مراکز دانشگاهی با مشارکت حداکثری در تشکیل این کمیته ها زمینه ایجاد تحول در رشته های علوم، مهندسی و کشاورزی را به وجود آورند.

در شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول آمده دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بال های آموزش عالی کشور در سطح کلان و ملی از متولیان مؤثر در پیشبرد اهداف آموزش عالی است. توجه به استاندارد ها و تدوین قوانین و مقررات آموزشی و پژوهشی یکی از راه حل های اساسی در زمینه رشد و کارایی و تحول آموزش عالی است.

در این همین راستا به منظور دستیابی به مرز های دانش و ایجاد هماهنگی در رشته های علوم، مهندسی و کشاورزی و استفاده از توان بخش های مختلف در تدوین آئین نامه های مورد احتیاج، کمیته های تخصصی متشکل از مدیران، کارشناسان و استادان در معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی تشکیل می گردد.

براساس بند های این شیوه نامه چشم انداز، ایجاد دانشگاهی در سطح تراز اول کشور و دانشگاه تراز مطرح در سطح بین المللی است.

همچنین در این شیوه نامه به اهدافی از جمله ارتقاء صندلی علمی دانشگاه در حوزه معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی، بهبود مستمر کیفیت و توسعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی، برنامه ریزی بلند مدت جهت حل مسائل دانشگاه بر پایه شناخت نقاط ضعف، قوت، فرصت ها و تهدید ها و ... اشاره شده است.

شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول شامل مواردی از جمله چشم انداز، اهداف، ارکان و وظایف شورای تحول و ارکان و وظایف کمیته های تخصصی، نحوه انتخاب و صدور احکام اعضا، نحوه تشکیل جلسات، رسمیت داشتن جلسات، صورتجلسات و ... است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول دانشگاه آزاد ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول دانشگاه آزاد ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید