صنعاء: هیچ چشم اندازی برای صلح در یمن دیده نمی گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهار داشت، ائتلاف سعودی به پیشنهادهای فرستاده سازمان ملل برای صلح پاسخ نمی دهد.

صنعاء: هیچ چشم اندازی برای صلح در یمن دیده نمی گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ توسعه دهنده ها، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در صفحه توییتر خود از اصرار ائتلاف سعودی-آمریکایی برای ادامه تجاوز به یمن اطلاع داد.

وی نوشت: آنگونه که تبلیغ می گردد هیچ چشم اندازی از صلح از جانب هیچ یک از اعضای ائتلاف وجود ندارد و پیشنهادهای فرستاده سازمان ملل به ائتلاف و عُمال آن بیش از دو ماه یا بیشتر است که بی پاسخ مانده و از وی خواسته اند منتظر پاسخ باشد. این در حالی است که پاسخ ما به فرستاده سازمان ملل، با سند راهکار فراگیر بود که بر راهکار هایی مشروع و کامل برای همه تأکید می نماید.

الحوثی ادامه داد: درک ائتلاف آمریکایی-بریتانیایی-سعودی-اماراتی و متحدان آنها برای ادامه محاصره و تجاوز به یمن بر اساس منفعت از فروش سلاح و شراکت در سود کشتن دشمنان متحد با خود مانند اخوان المسلمین و غیره در مقابله با فرزندان ملت است و اگر این خونریزی ادامه پیدا کند برای آنها مهم نیست.

ائتلاف سعودی که در زمان آتش بس ادعایی خود نیز از حمله به یمن دست برنداشت، هفته گذشته از شروع تجاوز نظامی جدید علیه ارتش و کمیته های مردمی اطلاع داد.

در همین زمینه پنجشنبه هفته گذشته، وزارت حقوق بشر در دولت نجات ملی یمن طی بیانیه ای خاطرنشان کرد که هواپیماهای ائتلاف متجاوز سعودی در حملات خود از بمب های خوشه ای با انفجار شدید استفاده نموده و این مسئله باعث کشته شدن غیرنظامیان در استان صعده (شمال غرب) شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "صنعاء: هیچ چشم اندازی برای صلح در یمن دیده نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: هیچ چشم اندازی برای صلح در یمن دیده نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید