ضبط سریال طنز عمارت اعیانی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، نمایش رادیویی طنز عمارت اعیانی به کارگردانی بهرام ابراهیمی در استودیو هشت رادیو نمایش به مرحله ضبط و تولید رسید.

ضبط سریال طنز عمارت اعیانی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، بهرام ابراهیمی ـ کارگردان سریال طنز رادیویی عمارت اعیانی ـ با اعلام این مطلب گفت: این سریال رادیویی را سمیرا شکوهی نوشته و اثری اجتماعی و طنز آمیز است که اتفاقات آن در عمارتی پر رمز وراز در زمان قاجاریه رخ می دهد.

وی افزود: اتفاق درستی که در این نمایش رادیویی رخ داد انتخاب بازیگران درست بود؛ چرا که بهترین بازیگران برای بهترین نقش ها انتخاب شدند که خلاقیت آنها در حین بازی به شنیدنی تر شدن این اثر کمک زیادی می کند.

ابراهیمی درباره کارگردانی و زمان تمرین نمایش های رادیویی تاکید کرد: از آنجا که اغلب بازیگران رادیو سریع الانتقال هستند، نیازی به تمرین طولانی مدت ندارند و این سریال هم نهایتا یک روز تمرین و بعد از آن به مرحله ضبط رسید.

این کارگردان گفت: کارگردانی یک اثر کمدی نیاز به سرعت و ریتم دارد و یکی از کارهایی که من به عنوان کارگردان هرگز انجام نمی دهم این است که جلوی بازیگر را در زمان تمرین نمی گیرم و نهایتا به او اعلام می کنم که کجای بازی اش تغییر کند بهتر شنیده می شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در کمدی نباید فلسفه بافی کرد، افزود: ممکن است در نهایت در یک اثر کمدی فلسفه ای مطرح شد اما در نهایت این مخاطب است که باید آن را دریافت کند و یا خیر؛ از این رو ریتم و سرعت در کمدی اهمیت بسکمک دارد و باید تفکر را در لحظه برای مخاطبش ایجاد کند.

وی همچنین درباره نحوه همکاری با نویسنده سریال رادیویی عمارت اعیانی گفت: سمیرا شکوهی از نویسندگان خوب رادیو نمایش است و در عین حال فوق العاده شنواست و به نظرم اگر در هنر شنوا نباشی آن ارتباط حرفه ای و درست برقرار نمی شود، او در زمان تمرین و ضبط کنار ما حضور داشت و همین مساله باعث شد تا به نتیجه بهتری برسیم.

در ادامه سمیرا شکوهی نویسنده سریال رادیویی عمارت اعیانی کار با این گروه رادیویی را فوق العاده توصیف کرد و گفت: به عنوان یک نویسنده باید بگویم وقتی بازیگری خلاق است دست نویسنده را برای خلق های بعدی باز می گذارد، برای همین حضور من در حین تمرین کنار کارگردان و بازیگران این اثر باعث شد تا با دیدن بازی های خوب و حرفه ای آنها، ایده فصل دوم این سریال هم در ذهنم شکل بگیرد. از طرفی بهرام ابراهیمی کارگردانی مسلط و حرفه ای است و بازیگر شناسی فوق العاده ای دارد که می داند دقیقا چه کسی کدام نقش را می تواند به درستی بازی کند.

این نویسنده درباره داستان این اثر رادیویی گفت: جرقه داستان عمارت اعیانی از آنجا شکل گرفت که در ذهنم دو پیرزن در زمان قاجار را تجسم کردم که می خواهند در عمارت پدری شان برای شادی روح جدشان کاری انجام دهند که همین خود باعث بروز یک سری اتفاقات طنز شد.

شکوهی تاکید کرد: خنداندن ایرانی ها کار بسیار سختی است چون به سادگی هر اتفاقی را باور نمی کنند؛ بنابراین نویسنده طنز باید طوری اتفاقات روزمره زندگی را نشان دهد که با افزودن چاشنی فانتزی به آن، فضایی طنز آمیز و در عین حال باورپذیر برای مخاطب ایجاد شود.

این نویسنده رادیویی در سرانجام گفت: به نویسندگان سریال های رادیویی توصیه می کنم تا در زمان تمرین اثرشان در رادیو حضور داشته باشند؛ چرا که همه ما مثل حلقه های زنجیر به هم متصل هستیم و با دیدن و شنیدن یکدیگر می توانیم به تاثیرگذاری هر چه بیشتر یک اثر رادیویی کمک کنیم.

سریال طنز رادیویی عمارت اعیانی به کارگردانی بهرام ابراهیمی، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، صدابرداری: مجید آینه، افکتوری: نازنین حسن پور، گویندگی: بهناز بستان دوست و با هنرمندی فریبا متخصص، رضا عمرانی،نوشین حسن زاده، قربان نجفی، شیوا رفیعیان، مهرداد مهماندوست، عباس توفیقی، مهدی آقامحمدی، بهادر ابراهیمی و کامیار محبی در استودیو هشت رادیو نمایش تولید شده و قرار است بعد از ماه محرم و صفر از رادیو نمایش پخش شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضبط سریال طنز عمارت اعیانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضبط سریال طنز عمارت اعیانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید