طرح احیا و بازسازی سردر عالی قاپو در اردبیل شروع شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از شروع طرح احیا و بازسازی سردر عالی قاپو معروف به دروازه مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی اطلاع داد.

طرح احیا و بازسازی سردر عالی قاپو در اردبیل شروع شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی سرپرست این اداره کل امروز چهارشنبه 27 تیر 97 با اعلام این خبر توضیح داد: با پیگیری اداره کل میراث فرهنگی استان و تصویب طرح در کمیته فنی پایگاه های جهانی سازمان میراث فرهنگی، طرح احیا و بازسازی سردرعالی قاپو شروع شده است.

او اضافه نمود: این سردر از جمله سردرهای معظم و سترگ با تزئینات کاشی و کتبیه نفیس مربوط به عصر شاه عباس دوم است که در اواخر عصر قاجار به خاطر آسیب های طبیعی وارده رها شده بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل ادامه داد: در عصر پهلوی و در سه دهه اول سده چهارده هجری شمسی بقایای کاشی های آن جمع آوری و به انبار مجموعه انتقال داده شد.

او بیان نمود: هم زمان با نامزدی مجموعه در فهرست جهانی و طبق پلان مدیریت تهیه شده در پرونده جهانی احیای سردر در اولویت نهاده شد.

به گفته فلاحی احیای دروازه عصر صفوی با پیگیری اداره کل تصویب و عملیات اجرایی پیرو پاسخ به مطالبه عموم مردم شروع شد.

منبع: میراث آریا

به "طرح احیا و بازسازی سردر عالی قاپو در اردبیل شروع شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "طرح احیا و بازسازی سردر عالی قاپو در اردبیل شروع شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح احیا و بازسازی سردر عالی قاپو در اردبیل شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید