علوم شناختی در علم و فناوری سرنوشت ساز است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: علوم شناختی 6 بخش علمی را تحت تاثیر قرار می دهد و در علم و فناوری سرنوشت ساز است.

علوم شناختی در علم و فناوری سرنوشت ساز است

یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ توسعه دهنده ها با اشاره به نقش محوری علوم شناختی در دستاوردهای علمی گفت: رشته علوم شناختی یا فناوری های شناختی حوزه جدیدی است که کشور برنامه ریزی های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

تحقیقات علوم شناختی در دانشگاه ها

وی اضافه نمود: در حال حاضر حمایت های تحقیقاتی خوبی در زمینه علوم شناختی از دانشگاه ها صورت گرفته است همچنین پژوهشکده ها هم تحقیقات خوبی را آغاز نموده و فعالیت آنها هدفمند و با سرعت خوبی در حال اجرا است.

آزمایشگاه نقشه برداری مغز دارای برترین تجهیزات علوم شناختی

فتح الهی از تجهیز آزمایشگاه نقشه برداری مغز اطلاع داد و گفت: اکنون آزمایشگاه نقشه برداری مغز دارای برترین تجهیزات موجود در علوم شناختی است از طرفی باید بگویم رشته های مختلفی در این حوزه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه اندازی شده که می تواند نتایج خوبی را در آینده ای نزدیک به بار آورد.

پذیرش دانشجو در رشته علوم شناختی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس توضیح داد: پذیرش رشته علوم شناختی از این پس در دانشگاه های تهران ، شهید بهشتی، تربیت مدرس و تبریز انجام می گردد که دانشجویان با شرکت در آزمون سازمان سنجش در صورت قبولی می توانند ثبت نام نمایند.

رشته علوم شناختی در علم و فناوری سرنوشت ساز است

وی ادامه داد: رشته علوم شناختی در علم و فناوری سرنوشت ساز است و می تواند همه حوزه های علمی مانند علوم پایه، علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی را متحول کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "علوم شناختی در علم و فناوری سرنوشت ساز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علوم شناختی در علم و فناوری سرنوشت ساز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید