علی نژاد: سیاست وزارت ورزش حمایت از کرسی های اثرگذار بین المللی است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از تدوین آیین نامه ای ویژه کرسی های بین المللی و ابلاغ آن به فدراسیون های ورزشی اطلاع داد.

علی نژاد: سیاست وزارت ورزش حمایت از کرسی های اثرگذار بین المللی است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد در حاشیه نخستین جلسه شورای برون مرزی وزارت ورزش در سال 99 گفت: در این نشست به دلیل تعطیلی و لغو عموم رویدادهای ورزشی، فرصت مغتنمی به وجود آمد تا با حضور اعضا درباره کرسی های بین المللی کسب شده توسط نمایندگان ایران به بحث و گفتگو بپردازیم.

وی اضافه کرد: در سال گذشته دستورالعمل نحوه حمایت از توسعه ارتباطات بین المللی و صندلی های نمایندگان ایران در مجامع بین المللی ورزش تدوین و به امضای مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان نیز رسید و این دستورالعمل هم در سال جدید به تمامی فدراسیون ها ابلاغ شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در این آیین نامه، نحوه حمایت از کرسی ها مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد که مسئولیت تشخیص موارد و راهنمایی کار هم برعهده شورای برون مرزی گذاشته شده است.

وی با بیان این نکته که در حال حاضر 315 نفر از ایران 427 سمت از کرسی های بین المللی را بر عهده گرفته اند، تأکید کرد که وزارت ورزش و جوانان از کرسی های مؤثر به طور جدی حمایت می نماید و در این آیین نامه چگونگی حمایت ها تبیین شده است.

علی نژاد توضیح داد: مسئولیتی جدید در حوزه دیپلماسی ورزشی بر عهده شورای برون مرزی گذاشته شده است و اداره کل امور بین الملل به عنوان دبیرخانه شورای برون مرزی کار را پیگیری خواهد نمود .

وی با مطلوب خواندن نتایج نخستین نشست شورای برون مرزی در سال 99 گفت: اعضای شورا دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را در این نشست بیان کردند و این نکته نیز عنوان شد که تمامی موارد ذکر شده در این آیین نامه به صورت جدی پیگیری گردد.

معاون وزیر ورزش و جوانان شرح داد: با آغاز به کار شورا در این حوزه در پی آن هستیم که شرایط کرسی های بین المللی بهتر گردد و برای دستیابی به این مهم نیز پس از فروکش کردن بیماری کرونا، با صاحبان کرسی ها جلساتی را خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی نژاد: سیاست وزارت ورزش حمایت از کرسی های اثرگذار بین المللی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: سیاست وزارت ورزش حمایت از کرسی های اثرگذار بین المللی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید