محققان: المپیک را در برزیل برگزار نکنید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: امیر عطاران، زیست شناس و استاد دانشگاه کانادا اخیرا از خطر برگزاری المپیک در شهر ریو دو ژانیرو گفته است. عطاران مقاله ای در شماره این هفته نشریه Harvard Public Health Review نوشته و در آن گفته است که با برگزاری المپیک در ریو دو ژانیرو، ویروس زیکا گسترش خواهد یافت.

محققان: المپیک را در برزیل برگزار نکنید

عطاران می گوید که یا باید زمان عرضه المپیک و یا مکان برگزاری آن را تغییر دهند. تخمین زده می گردد تا 500 هزار توریست خارجی به برزیل سفر خواهند کرد و ویروس زیکا را گسترش خواهند داد. به همین دلیل هم ساخت واکسن یا راهکارهای دیگری برای مقابله با آن، سخت خواهد شد.

ویروس زیکا سال گذشته وارد برزیل شد و از آن موقع، به 50 کشور دیگر هم راه یافته است. این ویروس روی بچه هایی که هنوز متولد نشده اند تاثیر می گذارد و منجر به تولد نوزادانی می گردد که سرهای بسیار کوچک دارند. ماه گذشته، ایالات متحده شاهد اولین مرگ به دلیل ویروس زیکا بود. در ریو هم این ویروس 26 هزار کشته داشته است.

امیر عطاران با اشاره به این موضوع که ویروس زیکا در ریو بیشتر از هر ایالت دیگری دیده شده است، معتقد است که باید مکان المپیک را تغییر داد. او می گوید که با گسترش ویروس، دانشمندان و متخصصان پزشکی، نمی تواند با سرعت کافی در مقابل زیکا بایستند.

سازمان سلامت جهانی در بهمن ماه سال گذشته، ویروس زیکا را تهدیدی بین المللی خواند و گفت که با دولت برزیل برای مقابله با آن وارد صحبت شده است. سازمان سلامت جهانی میخواهد تا با همکاری برزیل، ریسک ابتلا به زیکا را در توریست ها و ورزشکارانی که به برزیل می آیند کاهش دهد.

منبع: برترین ها

به "محققان: المپیک را در برزیل برگزار نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: المپیک را در برزیل برگزار نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید