مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: زوال آمریکا آشکارا در حال وقوع است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، یک تحلیلگر آمریکایی در گفت وگویی اختصاصی گفت که زوال آمریکا پدیده ای است که به صورت عیان و آشکار در حال اتفاق افتادن است.

مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: زوال آمریکا آشکارا در حال وقوع است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ توسعه دهنده ها، استفان لندمن، تحلیلگر سیاسی آمریکایی ضمن تأکید بر این که حاکمیت آمریکا قادر به بازیابی نفوذ رو به زوال خود نیست گفته که افول این کشور پدیده ای است که به صورت عیان و آشکار در حال اتفاق افتادن است.

او در مصاحبه با بخش انگلیسی وبلاگ توسعه دهنده ها گفت: آمریکا کشوری رو به زوال است در حالی که چین، روسیه و سایر کشورها و قدرت های جهانی، در حال قدرت دریافت هستند. افسانه و خیالاتی مانند استثنایی بودن آمریکا، ضروری بودن حضور آمریکا، رجحان اخلاقی و رجحان نظامی آمریکا همگی از جمله افسانه هایی هستند که هنوز به خلاف وجود شواهد متقن در رد آنها، وجود دارند.

لندمن در بخش دیگری از سخنانش گفت: در زمانی که اقتصاد جهان رو به سقوط و حرکت به سمت رکود در ماه های پیشِ رو است جنگ تجاری، تعرفه ای ترامپ با چین اوضاع را وخیم تر نموده است، لطمه به اقتصاد آمریکا به جهان به خصوص اروپا و بازارهای نوظهور در سراسر جهان سرایت پیدا می نماید.

تحلیلگر آمریکایی مدعی شد انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا با عدم عمل به تعهدات خود ذیل برجام، از تصمیم دولت آمریکا برای خروج از برجام حمایت می نمایند.

لندمن توضیح داد: اعضای گروه 7 شامل بریتانیا، فرانسه، آلمان (و اتحادیه اروپا) با عمل نکردن به تعهدات خودشان در برجام که یک توافق بین المللی مورد تأیید شورای امنیت است از تصمیم آمریکا در خروج از این توافق حمایت می نمایند.

او درباره رویکرد آمریکا به توافق های بین المللی تأکید کرد: آمریکا بارها و بارها معاهدات و توافقنامه های بین المللی را زیر پا می گذارد، به همین خاطر هیچ وقت نمی توان به آن اعتماد کرد. این که آمریکا دارد صرفاً بر اساس قواعد خودش عمل می نماید، فقط برای پیشبرد برنامه های هژمونیک خودش، جنگ های خشونت طلبانه، انقلاب های رنگی و کودتا است.

او توضیح داد: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در اوج قدرت خود بود که این وضعیت، در دوران پس از جنگ برای چندین سال ادامه یافت. اما روند رو به زوال آن در دهه های اخیر به خصوص بعد از حوادث 11 سپتامبر شروع شده و ادامه دارد.

لندمن تأکید کرد: آمریکا یک کشور جنگی است و هر دو حزب آن دارند جهت یکسانی را دنبال می نمایند. آنها به صورت مخفیانه، مرموزانه، سرکوبگرانه و غیرمسئولانه برنامه ای را دنبال می نمایند که خودتخریبگرانه است. آن جمهوری که سال ها پیش بنیان گذاری شد دیگر وجود خارجی ندارد و یک دولت امپریالیستی جایگزین آن شده است. ایده زوال کشوری که زمانی بر جهان سلطه داشت برای اکثر آمریکایی ها و مسئولان این کشور قابل درک نیست، اما این اتفاقی است که به صورت عیان و آشکار در حال به وقوع پیوستن است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: زوال آمریکا آشکارا در حال وقوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: زوال آمریکا آشکارا در حال وقوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید