مهرعلیزاده: توسعه ورزش زورخانه ای یک کار ملی و انسانی است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رئیس فدراسیون بین المللی کشتی پهلوانی و زورخانه ای با اشاره به اینکه این رشته تاکنون در 85 کشور جهان شناخته شده ، گفت: رشد و توسعه این رشته یک کار انسانی و ملی است.

مهرعلیزاده: توسعه ورزش زورخانه ای یک کار ملی و انسانی است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، محسن مهرعلیزاده در مراسم اختتامیه پنجمین دوره بین المللی مربیگری ورزش های زورخانه ای در زورخانه شهدای شهرک نفت، با قدردانی از مسولان برگزاری این دوره طی یک هفته اخیر، گفت: فدراسیون بین المللی نوزدهمین سال فعالیت خود را سپری می کند و 85 کشور در حال حاضر این رشته را می شناسند. شیوایی تبلیغ به شکلی هست که آنچه ما در ایران به آن پایبند هستیم، محترم شمرده شود و این ورزش هدیه ای از طرف یک تمدن کهن به مردم جهانست.

وی افزود: ویژگی های طبی و پزشکی رشته های ورزش زورخانه ای بسیار حائز اهمیت است. همانطور که پزشکان گفته اند ورزش های زورخانه ای کم آسیب ترین ورزش محسوب می شود. به عنوان مثال چرخیدن در ورزش زورخانه ای برای جلوگیری و حتی توقف بیماری پارکینسون نقش بسزایی دارد.

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای گفت: ما دقت می کنیم در آموزش این رشته و توسعه آن در جهان کاری کنیم با خصوصیات فرهنگی و اجتماعی هر کشور هماهنگی داشته باشد تا راحت تر مورد پذیرش آن ها قرار گیرد، اما در عین حال آموزه های دینی ما نیز در روح و جسم این رشته مورد تاکید است.

مهرعلیزاده ادامه داد: اگر بتوانیم این رشته را در جهان ترویج دهیم، یک کار بزرگ انسانی و ملی انجام داده ایم. قصد داریم زورخانه شهرک نفت را به عنوان آکادمی بین المللی ورزش زورخانه ای مورد استفاده قرار دهیم. دوره های زیادی را برگزار کردیم، اما این دوره مربی خارجی تربیت کردیم. 16 نفر از کشورهای مختلف در این دوره حضور داشتند و شاهد برگزاری دوره ای کیفی و بسیار خوب بودیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مهرعلیزاده: توسعه ورزش زورخانه ای یک کار ملی و انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهرعلیزاده: توسعه ورزش زورخانه ای یک کار ملی و انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید