موسوی: توافق ریاض هیچ کمکی به حل مسائل یمن نمی کند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به توافق ناقص نیروهای وابسته به اشغالگران و دولت مستعفی یمن، گفت: امضای این اسناد هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد.

موسوی: توافق ریاض هیچ کمکی به حل مسائل یمن نمی کند

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ توسعه دهنده ها، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به امضای سند توافق ریاض بین بعضی از گروه های جنوب یمن با منصور هادی گفت: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد و این امر در جهت تثبیت اشغالگری عربستان سعودی و متحدانش در جنوب یمن به صورت مستقیم و یا از طریق نیروهای نیابتی آنان خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل دولت متحد و فراگیر یمن بر اساس گفتگوهای یمنی - یمنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور تاکید و گفت: مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده اند به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد جنوب این کشور تحت کنترل و اشغال نیروهای خارجی در آید.

موسوی به عربستان سعودی توصیه کرد چنانچه در ادعاهای خود برای حل مشکل یمن جدی هستند به جای تصمیم گیری برای گروه هایی که فاقد هر گونه اختیاری هستند به ابتکار ارائه شده از سوی مهدی مشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن مبنی بر توقف حملات به 2 کشور پاسخ مثبت دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها تاکید کرده است گام اول حل بحران یمن توقف جنگ و خونریزی و رفع محاصره ظالمانه از کشور و مردم یمن و گام بعدی را انجام گفتگوهای یمنی - یمنی برای وصول به توافق برای آینده سیاسی این کشور می داند.

به گزارش فارس، دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان سعودی و شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات روز سه شنبه (14 آبان ماه) به منظور خاتمه جنگ در جنوب توافقنامه ای موسوم به توافق ریاض در شهر ریاض امضا کردند.(بیشتر بخوانید)

محمد بن سلمان ولی عهد سعودی نیز در سخنانی مدعی شد که این توافق گامی در جهت راهکار سیاسی و خاتمه جنگ یمن است و با بیان اینکه دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب برادران یکدیگر هستند، گفت که دولت سعودی تمام تلاش خود را برای خاتمه دادن به درگیری های میان برادران در یمن به کار می گیرد.

محمدعلی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به توافق اجرا شده آن را توافق یمنی ندانست و افزود: چرا که دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "موسوی: توافق ریاض هیچ کمکی به حل مسائل یمن نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: توافق ریاض هیچ کمکی به حل مسائل یمن نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید