نقش 38 کارمند وزارت خارجه آمریکا در ارسال اطلاعات محرمانه به ایمیل کلینتون

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، فارس نوشت:وزارت خارجه آمریکا اعلام نموده که در نتیجه تحقیقات داخلی در مورد استفاده هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از سرور شخصی ایمیل پی برده است که 38 نفر، اطلاعات محرمانه ای را به سرور ایمیل شخصی کلینتون ارسال نموده اند.

نقش 38 کارمند وزارت خارجه آمریکا در ارسال اطلاعات محرمانه به ایمیل کلینتون

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، تحقیقات نشان می دهد که مقامات فعلی و سابق وزارت خارجه آمریکا با ارسال پیغام های محرمانه به سرور ایمیل شخصی کلینتون در 91 مورد تخطی امنیتی مشارکت داشته اند که البته هویت هیچ کدام از این افراد، فاش نشده است.

نسخه طبقه بندی نشده از این گزارش درباره تحقیق در مورد استفاده کلینتون از سرور شخصی ایمیل در زمانیکه بعنوان وزیر خارجه آمریکا فعالیت داشت، هفته جاری برای چاک گراسلی سناتور جمهوری خواه و عضو کمیته قضایی سنا فرستاده شد که وی نیز این گزارش را روز آدینه منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: در حالیکه استفاده از سامانه ایمیل شخصی به خودی خود، لزوماً احتمال انتقال اطلاعات محرمانه به سامانه های طبقه بندی نشده را افزایش نمی دهد، اما رخدادهای آن موقع در مورد وجود (انتقال) اطلاعات محرمانه در آن (در سرور ایمیل شخصی کلینتون) موجب افزایش خطر افشای ناخواسته (اطلاعات محرمانه) را به همراه داشته است.

اف بی آی تحقیقات خود در مورد استفاده کلینتون از سرور ایمیل شخصی را در سال 2016 تکمیل کرد اما در سه سال گذشته، بازرسان وزارت خارجه، با بسیاری از مقامات سابق و فعلی این وزارتخانه درباره این موضوع گفت وگو نموده اند.

در سال 2015، اف بی آی، تحقیقاتی را درباره انتقال غیرقانونی و ذخیره اطلاعات محرمانه در سرور کلینتون شروع و آشکار کرد که شمار چشمگیری از مکاتبات وی حاوی اطلاعات محرمانه بوده است.

جیمز کومی مدیر وقت اف بی آی بعد از یک تحقیقات یکساله گفت که هیچ اتهامی علیه کلینتون در ژوئیه 2016 وجود ندارد و با اینحال توضیح داد که اقدامات کلینتون در استفاده از سرور ایمیل شخصی بسیار بی احتیاطی بوده است.

در اکتبر 2016، کومی تحقیقات خود را در مورد ایمیل های کلینتون بعد از آن از سرگرفت که بعضی از ایمیل های وی در لپ تاپ آنتونی وینر همسر هما عابدین مشاور ارشد کلینتون مشاهد هشد که البته چند روز بعد کومی توضیح داد که پیشنهادات و نظرات قبلی اف بی آی درباره این پرونده کلینتون هیچ تغییری ننموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "نقش 38 کارمند وزارت خارجه آمریکا در ارسال اطلاعات محرمانه به ایمیل کلینتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش 38 کارمند وزارت خارجه آمریکا در ارسال اطلاعات محرمانه به ایمیل کلینتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید