هروی: کاراته ایران مانند دیگر کشورها منحصر به فرد نیست، بازیکنان ما به خودباوری مطلق برای موفقیت رسیده اند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سرمربی تیم ملی کاراته ایران گفت: تیم ملی کاراته ایران مانند کشورهای دیگر در انحصار یک نفر نبوده و پرستاره است.

هروی: کاراته ایران مانند دیگر کشورها منحصر به فرد نیست، بازیکنان ما به خودباوری مطلق برای موفقیت رسیده اند

شهرام هروی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ توسعه دهنده ها، در خصوص شروع تمرینات ملی پوشان کاراته در سال 98 برای حضور در سومین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش گفت: بعد از تعطیلات نوروز و استراحت ملی پوشان، در روزهای گذشته نخستین مرحله از تمرینات تیم ملی برای حضور در مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش شروع شد. تیم ملی کاراته از ابتدا تا انتهای سال گذشته درگیر مسابقات مختلف بود و این روندی بود که از سال 96 شروع شده بود.

وی توضیح داد: خدا را شکر سال 97 به خوبی برای کاراته ایران پشت سر گذاشته شد و بعد از استراحت ملی پوشان در نوروز، رسما از روز یکشنبه 18 فروردین ماه استارت خود را برای حضور در مسابقات سال 98 زدیم. البته سید محمد حسینی، مربی بدنساز تیم ملی در تعطیلات نوروز نیز با ملی پوشان از لحاظ تمرینات بدنسازی هماهنگ بود و به ملی پوشان یاری کرد. این مرحله از تمرینات تیم ملی کاراته تا روز اعزام به مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش ادامه خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی کاراته تاکید نمود: با توجه به قوانین، قرار است 20 فروردین ماه سال 99 نفراتی که پیروز به کسب سهمیه المپیک توکیو خواهند شد، اعلام گردد و به همین خاطر تا قبل از مسابقات مراکش امتیازات مسابقاتی که یکسال از آنها گذشته است نصف خواهد شد.با توجه به فاصله یک ساله مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش تا زمانی که اعلام نفراتی که سهمیه کسب کردند، از این مرحله به بعد تمامی امتیازات کسب شده توسط ورزشکاران به صورت کامل محاسبه خواهد شد.

هروی توضیح داد: همین موضوع باعث خواهد شد تا این مرحله از مسابقات لیگ برتر کاراته وان اهمیت بیشتری نسبت به دو مرحله گذشته مسابقات داشته باشد. تا سرانجام سال 2019، 5 مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان برگزار خواهد شد و بعد از حضور در مسابقات مراکش، چهار مرحله دیگر از این مسابقات در کشورهای چین، ژاپن، روسیه و اسپانیا برگزار خواهد شد. بعد از سرانجام مسابقات لیگ برتر کاراته وان مادرید در ابتدای آذرماه نیز باید منتظر اعلام تقویم مسابقات در سال 2020 باشیم تا تعیین گردد تا قبل از 20 فروردین ماه سال 99 در چه مسابقات دیگری شرکت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اولین حضور کاراته در المپیک و جهت ناشناخته کسب سهمیه در این رشته، چه برنامه ای برای حفظ روند خوب کاراته ایران در سالیان گذشته وجود خواهد داشت و کادرفنی تیم ملی نگرانی در این راه نخواهد داشت، گفت: همه کارشناسان می دانند شرایط و جهت سختی برای کسب سهمیه المپیک وجود دارد و در این جهت مهمترین فاکتور وجود افرادی سخت کوش است که به بلوغ کافی رسیده باشند. خدا را شکر در تیم ملی کاراته ایران بازیکنان بزرگی وجود دارند که مطمئنا از این جهت سربلند بیرون خواهند آمد.

سرمربی تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: تیم ملی کاراته ایران مانند کشورهای دیگر منحصر به فرد نیست و پرستاره است و همه بازیکنان در جای خود ارزشمند هستند و به همین دلیل نگرانی وجود ندارد، اما ما نیز باید حواسمان جمع باشد و هر روز باید عملکردمان را آنالیز کنیم تا خدایی نکرده به مشکل نخوریم. مهمترین مسئله دیگری که باید مدنظر قرار بدهیم این است که در باد پیروزیت های گذشته نخوابیم و با وجود زیبایی های افتخارات گذشته، فراموش نکنیم که یاریی به پیروزیت های بعدی ما نخواهد کرد.

هروی اضافه نمود: بازیکنان ما به خودباوری مطلق برای پیروزیت رسیدند. در بخش آقایان تنها سه بازیکن سهمیه المپیک را کسب خواهند کرد، اما بچه ها به قدری همدل و همفکر هستند که در حال کوشش برای سه نفری هستند که سهیمه المپیک را کسب خواهند کرد. سه بازیکنی که سهمیه المپیک را کسب نمایند نیز مطمئنا نماینده کاراته ایران خواهند بود و خرسند هستم تیمی دارم که اینگونه فکر می نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود مسائل اقتصادی ورزش کشور نگرانی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه وجود نخواهد داشت، گفت: اصلا در خصوص این موضوع نگرانی ندارم و طبق صحبت های وزیر ورزش قرار است از رشته های المپیکی حمایت گردد. در سال گذشته با وجود مسائل فدراسیون کاراته در سه تورنمنت سرانجام سال حضور پیدا کردیم و هیچ دغدغه ای نداریم. جای شکرش باقی است که با وجود مسائل، کاراته روی ریل خود حرکت می نماید و با حضور طباطبایی در راس فدراسیون و همچنین حضور آشوری در کنار ایشان برای ما دلگرمی ایجاد شده است. برای حضور در تورنمنت مراکش نیز ما با ظرفیت عالی در مسابقات شرکت می کنیم که جای تشکر و قدردانی دارد.

سرمربی تیم ملی کاراته در خصوص تعیین شدن پروسه حضور بازیکنان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: همه چیز به صورت شفاف خواهد بود و عملکرد هر بازیکنی گواه وضعیتش در تیم ملی خواهد بود. بازیکنان نیز این موضوع را می دانند و به همین دلیل از لحاظ روحی، روانی و فکری به خوبی به کار خود ادامه می دهند.

هروی در خصوص انتظارات بالا از کاراته برای پیروزیت در المپیک گفت: در پیروزیت مسائل مختلفی مانند نقش نیروی انسانی، کادرفنی، ریاست فدراسیون، جامعه کاراته، وزارت ورزش، کمیته المپیک و رسانه ها دخیل است، اما مهمترین موضوعی که به یک تیم یاری می نماید خودباوری برای پیروزیت است. چون ما به این باور اعتقاد داریم، قول می دهم نتیجه خوبی در مسابقات المپیک 2020 خواهیم گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هروی: کاراته ایران مانند دیگر کشورها منحصر به فرد نیست، بازیکنان ما به خودباوری مطلق برای موفقیت رسیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هروی: کاراته ایران مانند دیگر کشورها منحصر به فرد نیست، بازیکنان ما به خودباوری مطلق برای موفقیت رسیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید