هیلاری کلینتون: ترامپ انسانی فاسد است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: رئیس جمهوری (آمریکا) انسانی فاسد است.

هیلاری کلینتون: ترامپ انسانی فاسد است

این در حالیست که وزیر امور خارجه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیشتر نیز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اِس تصریح نموده بود: ترامپ خطری آشکار برای حال و آینده آمریکا محسوب می گردد. ترامپ هم اکنون تهدیدی مستقیم به شمار آمده و خطری آشکار برای نهادهای دولت کشورمان و حاکمیت قانون در دنیا محسوب می گردد.

نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توضیح داد: با توجه به افشاگری های اخیر (انتشار گفتگوی تلفنی رؤسای جمهوری آمریکا و اوکراین) که کوششی آشکار برای سوء استفاده از موقعیت ریاست جمهوری در راستای پیشبرد منافع سیاسی و شخصی وی به شمار می اید، باید تحقیقات مربوط به استیضاح او شروع می شُد.

این درحالیست که وزارت دادگستری آمریکا چندی پیش متن مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور با همتای اوکراینی خود را منتشر نموده بود.

وزارت دادگستری آمریکا در این باره اعلام نموده بود که متن 5 صفحه ای نوشتاری این گفتگوی تلفنی را از طبقه بندی اطلاعاتی خارج نموده در وبگاه کاخ سفید نیز منتشر نموده است.

این در حالیست که بعضی از مقامات آمریکائی پیشتر اعلام نموده بودند که در صورتیکه ترامپ برای انجام تحقیقات درباره فرزند جو بایدن بر زلنسکی اعمال قدرت نموده باشد، باید مورد استیضاح قرار بگیرد.

در همین رابطه، با افزایش کوشش دموکرات ها برای پیشبرد روند استیضاح ترامپ و تمرکز آنها بر گفتگوی جنجالی وی با ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی اش در ماه ژوئیه، 206 نفر از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا- از مجموع 435 عضو مجلس نمایندگان- حمایت خود را از روند استیضاح اعلام نموده اند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه گذشته در واکنش به انتشار متن گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش با همتای اوکراینی وی اعلام نموده بود: متن منتشر شده کاخ سفید تأئید می نماید که رفتار ترامپ انسجام انتخابات آمریکا و امنیت ملی این کشور را تضعیف نموده است. رئیس جمهوری (ترامپ) کوشش نموده است تا بی قانونی را در آمریکا به یک ارزش تبدیل کند و اکنون در حال صادر کردن آن به خارج از کشور است.

آدام شیف رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نیز در واکنش به این انتشار اظهار داشت: رئیس جمهوری اوکراین از آمریکا درخواست یاری نظامی نماید؛ اما دونالد ترامپ موضوع را به تحقیق و تفحص درباره رقیب انتخاباتی اش سوق داده است. این جُرم به حدی بزرگ است که به عزل ترامپ منجر گردد. این کار ترامپ امنیت ملی ما را تخریب می نماید. متن گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین بسیار بدتر از آن چیزی است که انتظار می رفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هیلاری کلینتون: ترامپ انسانی فاسد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیلاری کلینتون: ترامپ انسانی فاسد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید