وزیر دفاع آمریکا:فشارها بر ایران برای بازگرداندن به مذاکره است!

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از وبگاه پنتاگون، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با حضور در کمیته امور مسلح مجلس نمایندگان این کشور به بعضی تحولات و مسائل منطقه ای و دفاعی اشاره نمود.

وزیر دفاع آمریکا:فشارها بر ایران برای بازگرداندن به مذاکره است!

وزیر دفاع آمریکا در ارتباط با ایران گفت که طی 18 ماه گذشته، وزارت دفاع کشورش از کمپین فشار حداکثری دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران حمایت نموده است.

به ادعای وزیر دفاع آمریکا، این کوشش ها با هدف آوردن و بازگرداندن ایران به میز مذاکره برای انعقاد یک توافق بهتر درباره طیف متنوعی از تهدیدات ناشی از ایران انجام شده است.

اسپر در ادامه مدعی شد: کوشش های بی ثبات ساز تهران در منطقه به میزان زیادی طی ماه های اخیر افزایش یافته است، از جمله حملاتی که اهدافی در عربستان سعودی را هدف قرار داد؛ سرنگون کردن یک پهپاد آمریکایی در فضای بین المللی و تامین حمایت اقتصادی بعضی گروه های نیابتی.

وزیر دفاع آمریکا در این نشست علاوه بر این از اعزام حدود 14 هزار نظامی این کشور به عربستان سعودی اطلاع داد و آن را بخشی از استراتژی دولت ترامپ برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه عنوان نمود.

مارک اسپر همچنین در ادامه مدعی کوشش و تمرکز آمریکا برای بین المللی کردن واکنش به ایران شد و دیگر شرکا و متحدان آمریکا را در سراسر دنیا تشویق به افزایش و تقویت سطح مشارکت و همکاری در ائتلاف کرد.

رئیس پنتاگون این را نیز ادعا کرد که در کنار کوشش ها این پیغام را نیز به ایران خواهد داد که جامعه دنیای حاضر به تحمل رفتار این کشور نیست.

اظهارات و اتهامات وزیر دفاع آمریکا علیه ایران در شرایطی مطرح شده که پیش از این بسیاری از کارشناسان و فعالان سیاسی در داخل آمریکا به بن بست سیاست های امریکا در برابر ایران و شکست کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران اذعان نموده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیر دفاع آمریکا:فشارها بر ایران برای بازگرداندن به مذاکره است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا:فشارها بر ایران برای بازگرداندن به مذاکره است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید