کاهش کلاهبرداری فیشینگ با راه اندازی رمز دوم پویا

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرنگاران/ایلام رئیس پلیس فتا استان ایلام از کاهش کلاهبرداری فیشینگ همزمان با راه اندازی رمز دوم پویا در ایلام اطلاع داد.

کاهش کلاهبرداری فیشینگ با راه اندازی رمز دوم پویا

سرهنگ علی جمالی اظهار کرد: بر اساس پفراینده های تشکیل شده در پلیس فتا استان در سنوات گذشته، کلاهبرداری فیشینگ (Phishing) و سرقت اطلاعات کارت بانکی برای برداشت غیر مجاز بخش مهمی از کلاهبرداری های اینترنتی را به خود اختصاص داده بود.

رئیس پلیس فتا ایلام اضافه کرد: پس از فعال شدن زیر ساخت های لازم از سوی بانک مرکزی و ابلاغ به کلیه بانک ها خوشبختانه مشاهده می گردد که مشتریان بانکی از این طرح استقبال خوبی نموده اند.

جمالی ادامه داد: آنالیز های پفراینده تشکیل شده در پلیس فتا استان نشان می دهد که خوشبختانه پس از فعال سازی رمز دوم پویا آمار کلاهبرداری فیشینگ فرایند کاهشی پیدا نموده است.

وی تاکید نمود: فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف نقش مهمی در کاهش کلاهبرداری فیشینگ دارد و باید فرهنگ سازی و آگاهسازی مناسب و بیشتری در این زمینه انجام گردد.

جمالی به مشتریان بانکی که فعالیت های بانکی خود را به وسیله اینترنت انجام می دهند تأکید کرد که هرچه سریعتر نسبت به فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانکی خود اقدام نمایند.

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، به نقل از کانال اطلاع رسانی پلیس، این مقام انتظامی گفت: شهفرایندان عزیز می توانند در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه ای موضوع را سریعاً به وسیله وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به همکاران ما اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش کلاهبرداری فیشینگ با راه اندازی رمز دوم پویا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش کلاهبرداری فیشینگ با راه اندازی رمز دوم پویا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید