کرونا جان یک هنرمند بدلکار را گرفت

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رمی ژولیان بدلکار معروف سینمای فرانسه و مجموعه فیلم های جیمز باند در سن 90 سالگی و بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

کرونا جان یک هنرمند بدلکار را گرفت

به گزارش ایسنا به نقل از فرانس 24، رمی ژولیان که سابقه بدلکاری در بیش از 1400 فیلم و تبلیغ تلویزیونی را در کارنامه داشت، پس از دو هفته بستری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانی در فرانسه در سن 90 سالگی از از جهان رفت.

او که در مجموعه فیلم های جیمز باند به جای ستاره هایی، چون شان کانری و راجر مور بدلکاری کرده بود، در سینمای فرانسه نیز در صحنه های خطرناک فیلم به جای آلن دلون و ژان پل بلموندو نیز ظاهر شده بود.

این بدلکار فرانسوی در مجموع در شش فیلم از مجموعه جیمز باند از جمله چشم طلایی و فقط برای چشمان تو حضور داشت و در فیلم معروف کسب و کار ایتالیایی محصول 1986 به کارگردانی پیتر کالینسن نیز به جای مایکل کین مقابل دوربین رفته است.

ژولیان قهرمان اسبق موتورکراس فرانسه بود که در سال 1964 و با بدلکاری به جای ژان ماره بازیگر فرانسوی کار خود را در سینما آغاز کرد و در ادامه در 50 سال حضور مستمر خود در سینما در بسیاری از صحنه های بدلکاری سینمای فرانسه و جهان حضور داشت.

در سال 1999 و در صحنه بدلکاری فیلم تاکسی 2 ساخته لوک بسون حادثه ای رخ داد که به مرگ فیلمبردار و جراحت جدید دستیار فیلمبرداری منجر شد. رمی ژولیان در ابتدا کمپانی سازنده را متهم به کوتاهی در تهیه تجهیرات ایمنی متهم کرد. این پرونده انتها در سال 2007 دوباره مطرح شد و در نهایت رمی ژولیان به جرم عدم رعایت تمام نکات ایمنی در صحنه فیلمبرداری به 18 ماه حبس تعلیقی و پرداخت 13 هزار یورو جریمه متهم کرد، اما دادگاه تجدیدنظر با تغییر حکم، کمپانی Europacorp متعلق به لوک بسون را به پرداخت 100 هزار دلار متهم کرد و دوران حبس تعلیقی ژولیان را به شش ماه و جریمه او را به دو هزار یورو کاهش داد.

رمی ژولیان در اظهار نظری گرفته بود: ـ ترس قبل و بعد از انجام کار ضروی است و نه حین انجام کار.

منبع: فرارو

به "کرونا جان یک هنرمند بدلکار را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا جان یک هنرمند بدلکار را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید