یاری های بشردوستانه ایران به لبنان رسید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سفارت ایران در بیروت از ارسال حامل یاری های بشردوستانه ایران به لبنان اطلاع داد و گفت که چهارمین محموله طی روزهای آینده به بیروت خواهد رسید.

یاری های بشردوستانه ایران به لبنان رسید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، منبعی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت از ارسال یاری های بشر محبت آمیز کشورمان به لبنان اطلاع داد.

این منبع امروز در گفت وگو با وب سایت خبری العهد لبنان گفت که یاری های ایران برای مردم لبنان شامل سه هواپیما بود که طی دیروز و عصر امروز به بیروت رسیده است.

منبع مذکور وزن یاری های بشر محبت آمیز ایران به لبنان را 95 تن گفت و گفت که قرار است چهارمین هواپیمای حامل یاری های ایران از قبیل تجهیزات پزشکی، دارو و تجهیزات ویژه درمان فوری طی روزهای آینده در فرودگاه بیروت به زمین بنشیند.

منبع سفارت ایران در بیروت همچین اضافه نمود که سه هواپیمای مذکور تجهزات یک بیمارستان میدانی از نوع آر.دی.اچ را نیز با خود حمل می کرد و قرار است از طریق تیم پزشکی ایران که متشکل از جراحان و پرستاران است، آن را راه اندازی و مدیریت نمایند.

به گفته این منبع، جمعیت هلال احمر ایران نیز با حضور علی اصغر، نماینده سفیر ایران در لبنان و جواد فلاحی، نماینده هلال احمر ایران در لبنان، هدیه بشرمحبت آمیز خود را به نماینده حسین محیدلی، وزیر بهداشت این کشور تقدیم نموده است.

به دنبال وقوع انفجار در بندر بیروت و جان باختن شمار زیادی از شهروندان لبنانی، وزارت خارجه ایران ضمن اعلام همبستگی با دولت و مردم لبنان از آمادگی تهران برای یاری به آن ها اطلاع داد.

سازمان ملل و صندوق بین المللی پول خسارت وارده بر شهر بیروت را میلیاردها دلار برآورد نموده اند و بر ضرورت یاری به لبنان برای بازسازی پایتختش تأکید داشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یاری های بشردوستانه ایران به لبنان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری های بشردوستانه ایران به لبنان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید