کناره گیری گزینه ترامپ برای مدیریت اطلاعات ملی آمریکا

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، گزینه دونالد ترامپ برای تصدی مدیریت اطلاعات ملی آمریکا از نامزدی برای این صندلی استعفا داد.

کناره گیری گزینه ترامپ برای مدیریت اطلاعات ملی آمریکا

جان راتکلیف، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا که از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به عنوان گزینه تصدی مدیریت اطلاعات ملی این کشور معرفی شده بود، تنها پنج روز پس از اعلام نامزدی اش و به دنبال مطرح شدن پرسش های متعددی درباره تجربه و واجد شرایط بودنش، استعفا داد.

این اقدام بر تردیدهای موجود بر سر تایید شدن او تاکید دارد. دموکرات ها به طور علنی با معرفی راتکلیف به عنوان گزینه مدیریت اطلاعات ملی مخالفت نموده و او را واجد شرایط این صندلی ندانسته و جمهوری خواستار نیز حمایت چندانی از وی نشان ندادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کناره گیری راتکلیف از نامزدی تصدی این صندلی، جامعه اطلاعات ملی آمریکا را بدون یک رهبر ثابت و تایید شده از سوی سنا رها می نماید.

دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت، راتکلیف تصمیم گرفته در کنگره بماند تا از تهمت و افترا جلوگیری کند.

راتکلیف در صورتی که به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا تایید می شد، جانشین دن کوتس می شد که هفته پیش از سمت خود استعفا داد. کوتس در تاریخ 15 اوت مدیریت اطلاعات ملی را ترک می نماید.

به گفته دو منبع مطلع وابسته به دولت آمریکا، کاخ سفید در روزهای اخیر شاهد ابراز نگرانی های جمهوری خواستار درباره احتمال تایید راتکلیف و صلاحیت او برای این صندلی بوده است.

ترامپ در حساب توییتری خود نوشته به این نماینده گفته روند تایید نامزدی و پوشش خبری رسانه ها او را بیچاره خواهد نمود. راتکلیف از رییس جمهوری تشکر نموده و گفته نمی خواهد این کار به یک موضوع سیاسی و حزبی صرف تبدیل گردد.

منتقدان راتکلیف می گویند او در صلاحیت سابقه امنیتی خود بیش ازحد بزرگنمایی نموده است.

ترامپ به وبلاگ توسعه دهنده ها گفت رسانه ها با جان راتکلیف رفتار بسیار بدی داشته اند و راتکلیف تصمیم درستی برای کناره گیری از نامزدی گرفته است.

ترامپ اضافه کرد رسانه ها بخشی از روند تایید صلاحیت نامزدها هستند و به وبلاگ توسعه دهنده ها گفت : خیلی از اوقات شما کارتان را خوب انجام می دهید.

رییس جمهوری آمریکا گفت: من یک اسم به رسانه ها می دهم و آنها هم صلاحیت طرف را برای من آنالیز می نمایند. اینطور پول زیادی هم صرفه جویی می کنیم. اما درمورد جان راتکلیف رسانه ها بی انصافی کردند.

جان راتکلیف چند روز پس از پرسش های تند خود از رابرت مولر، بارزس ویژه پرونده روسیه توسط ترامپ نامزد مدیریت نهاد امنیت ملی آمریکا شد.

رییس جمهوری آمریکا جان راتکلیف را بهترین فرد برای مدیریت نهادهای امنیتی آمریکا خوانده و گفته بود : ما یک فرد قدرتمند می خواهیم که بتواند وضع را کنترل کند. همانطور که شما هم می دانید نهادهای امنیتی افسار گسیخته شده اند.

رییس اداره امنیت ملی توسط رییس جمهوری آمریکا مشخص می گردد اما باید به تایید مجلس سنا برسد.

مدیر نهاد امنیتی ملی مسئول نظارت بر مجموعه ای از سازمان های امنیتی از جمله سی آی ای، سازمان اطلاعات مرکزی، آژانس امنیت ملی و بیش از ده سازمان دیگر است. این سِمت اغلب پستی غیرسیاسی است.

براساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، فعالیت های امنیتی در آمریکا نباید سیاسی باشند، و آن طور که ریچارد بتز، نویسنده کتاب دشمنان امنیت می گوید واقع گرایی و بی طرفی برای آنها که در سی آی ای کار می نمایند درحد تقدس است.

به عنوان نمونه دن کوتس، مدیر فعلی نهاد امنیت ملی که استعفا داده، جمهوری خواه است اما توانسته تا زمانی که ترامپ به رییس جمهوری رسید به کارش ادامه بدهد.

ترامپ به دنبال جایگزینی کوتس با راتکلیف بود، نماینده مجلسی که از وفاداران ترامپ محسوب می گردد. حالا ترامپ به دنبال یک نفر دیگر است و مقام های امنیتی آمریکا نگرانند.

آنها به ارائه گزارش های صریح و غیر حزبی خود می بالند اما اگر مدیر تازه انتخابی ترامپ هم یکی از وفاداران به او باشد تحلیل گران امنیتی با جهانی دشوارتر روبرو خواهند شد و غیرسیاسی بودن بیش از پیش سخت می گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کناره گیری گزینه ترامپ برای مدیریت اطلاعات ملی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کناره گیری گزینه ترامپ برای مدیریت اطلاعات ملی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید